Cenu vyhlašuje Nadace Charty 77 v rámci svého projektu Senzační senioři. Jejím cílem je podpora této věkové skupiny jako významné části naší společnosti. Ocenění má motivovat a inspirovat další seniory v jejich vlastním životě a posilovat sebedůvěru starších lidí. V letošním (šestém) ročníku Ceny Senior roku se sešlo 73 nominací od seniorských klubů, společenských organizací, neziskovek, škol i samospráv měst a obcí. Patronkou byla herečka Simona Stašová. Slavnostní vyhlašování se konalo 30. září v Divadle ABC v Praze.

„Mám samozřejmě radost, ale tady v Písku je tolik báječných lidí, kteří by si ocenění zasloužili, tak nechci být nějak vyzdvihovaná,“ říká skromně Alexandra Zajíčková. Devětašedesátiletá dáma vedle pravidelné činnosti v Senior Pointu se aktivně zapojuje do dění ve městě a působí také v sociální komisi.

„Já znám Sašu jako velmi obětavou, empatickou, vstřícnou a pracovitou ženu, která je i přes určité zdravotní problémy neustále dobře naladěná a ochotná kdykoliv pomoci. Pro lidi, a to nejen staršího věku, může být určitě příkladem tím, jak se stále zajímá o dění kolem sebe a jak moc jí na našem městě záleží,“ říká starostka Eva Vanžurová.

Irena Malotová