Rozpočet města počítá letos s částkou 1,6 milionu korun na rekonstrukci dětských hřišť a hracích koutků.

„Na zpracování dlouhodobé koncepce obnovy dětských hřišť se významně podílela pracovní skupina Za hřiště, ve které vedle představitelů města a městských služeb jsou také zástupci rodičovské veřejnosti,“ připomněla místostarostka Hana Rambousová (VPM).

Letos jsou na řadě dva dětské koutky na sídlišti Jih a jeden až dva na sídlišti Logry. Ve spolupráci s osadním výborem Sv. Václav bude doplněno již fungující dětské hřiště ve Strakonické ulici. Město letos rovněž opakovaně žádá o příspěvek z grantu Oranžové hřiště Nadace ČEZ a peníze by využilo na vybudování většího hřiště se sportovními prvky pro dorůstající mládež v okrajové části sídliště Jih.

„Uvítáme, když se k plánované obnově dětských hřišť vyjádří rodiče dětí a další veřejnost. Proto pracovní skupina Za hřiště připravila veřejné projednání těchto záměrů. Uskuteční se v pondělí 26. března od 16.30 hodin v zasedací síni Městského úřadu v Budovcově ulici,“ uvedla Hana Rambousová.

Lidé z jednotlivých lokalit mohou vyjádřit své návrhy, požadavky a připomínky také prostřednictvím anketního lístku, který je součástí březnového čísla Zpravodaje města Písku.

Požadavky a připomínky občanů se stanou podkladem pro vypsání výběrového řízení na dodavatele. Podle místostarostky Rambousové se důraz klade zejména na vysokou odolnost a trvanlivost herních prvků, nápaditost a vhodné zasazení prvků do konkrétního místa.

V majetku Písku je v současné době 28 dětských hřišť, do jejichž vybudování a obnovy město v posledních letech investovalo přes dvanáct milionů korun. O hřiště se starají Městské služby Písek.