Myšlenkou této jedinečné události je především upozornit na domácí hospicovou péči, ale také snaha o nový český rekord. „A hlavně si přejeme, aby to bylo milé lidské a sousedské setkání na oslavu celé té práce a na podporu hospice,“ zmínila za hospic Kateřina Literáková, která má na starost PR.

Na vytvoření obří deky pracují Domácí hospic Athelas a Dětský klub Pohádka zhruba devět měsíců. „Ženy po celé ČR i ze zahraničí posílaly po celou tu dobu pletené či háčkované čtverce o velikosti 30 x 30 cm, některé dokonce i celé deky. Čtverce to ale nejsou ledajaké, jsou do nich zapleteny kromě vlny také hezké myšlenky, přání pro někoho blízkého, modlitby a laskavost,“ poznamenala Kateřina Literáková.

Festival dětské radosti Pískoviště 2022.
OBRAZEM: Sobotnímu programu Pískoviště počasí mimořádně přálo

Obrovská deka, která měla původně pokrýt jednu délku mostu, bude nakonec přes obě zábradlí a mnohem dál. Zapojilo se přes 300 pletařek, od dubna do listopadu se konaly v Městské knihovně Písek splétací podvečery, do nichž se zapojily ženy z Písku i okolí.

Všechny čtverce a deky budou spojeny v sobotu 21. května ve 14 hodin na Kamenném mostě. Na místo dorazí komisař z pelhřimovské Agentury Dobrý den a zváží, zda si tento pokus zaslouží být rekordem. Od 14 hodin se také bude konat program u mostu, na který přislíbila účast jako patronka deky herečka Veronika Freimanová a místostarosta Písku Petr Hladík.

Jednotlivé deky budou na mostě k rezervaci od 13.30 hodin, odnést si je bude možné až po případném vyhlášení rekordu. Výtěžek z aukce i prodeje dek půjde na péči o pacienty hospice.

Dračí lodě - Pískoviště 2022.
OBRAZEM: Po řece Otavě se proháněly dračí lodě. Pískoviště začalo