„Jak se můžeme na vlastní oči přesvědčit, jde o velmi dobře zhodnocené peníze. K rekonstrukci přispělo mnoho lidí, kteří si zaslouží poděkování. Velký podíl na úspěšné realizaci má ale kolektiv školy a zejména ředitelka Jindřiška Kudrlová," zdůraznil krajský hejtman Jiří Zimola při včerejším slavnostním otevření rekonstruovaných prostor.

V objektu na rohu Zeyerovy a Nádražní ulice vznikla výtvarná galerie a odborná třída pro literárně dramatický obor ZUŠ. „Půda vypadala hrozně, ale přes prázdniny se podařilo vykouzlit krásné prostory, které jsou chloubou školy," připomněla ředitelka ZUŠ Jindřiška Kudrlová.

Výstavní galerie je prostorem nejen pro žáky výtvarného oboru, ale také pro akademiky – studenty seniorské Akademie umění a kultury, kterou písecká ZUŠka jako pilotní projekt otevřela pro seniory v loňském roce. V současné době ji následují již další čtyři umělecké školy na jihu Čech. V galerii mají žáci prostor nejen pro vlastní tvorbu, ale naučí se také například připravit výstavu od pozvánek až po vernisáž. Příležitost vystavovat zde budou mít i absolventi seniorské akademie," uvedla Jindřiška Kudrlová.

V další části bývalé půdy je nyní odborná učebna pro literárně dramatický obor. Je to skutečné divadlo se vším, co k němu patří, včetně velkého jeviště a hlediště, vše je vybavené nejmodernější technikou.

Autorem projektu na rekonstrukci půdních prostor ZUŠ je písecký architekt Karel Petro. „Zpočátku bylo nejhorší usadit do tohoto prostoru vizi, co vše zde má být, což se povedlo. Velkou radost mám z toho, že všichni, kteří se na realizaci podíleli, ji vzali za svou. Mám na mysli hlavně vedení a pracovníky dodavatelské firmy Casta. Od nikoho jsem neslyšel, že něco nejde udělat. Úplně spokojený budu po roce, až bude vidět, že prostory za nemalé peníze jsou skutečně využívané," dodal Karel Petro.