Peníze vybrali organizátoři v sobotu 6. září, kdy se ve Slabčicích uskutečnil závod malých motocyklů a večerní zábava.

Výtěžek šel právě Kryštofovi, který bydlí ve Zlivi na Českobudějovicku, ale jeho maminka má vztah k Písecku. Pochází z Borovan a bydlela ve Slabčicích.

Monika Velková neskrývala radost a dojetí. „Znamená to pro mě strašně moc, stejně tak pro Kryštofa. Peníze využijeme na jeho školní pomůcky a vzdělávání. Vypadá to, že se bude muset učit Braillovo písmo, tyto pomůcky jsou hodně drahé," vysvětluje Kryštofova maminka Monika Velková a doplňuje, že syn v září nastoupil do první třídy ve Zlivi.

Monika Velková poděkovala všem za podporu, hlavně pak Miroslavu Šochovi, iniciátorovi celé akce, který je jejím dlouholetým kamarádem, také spolu chodili do třídy.

Závod Fichtl cup se konal podruhé a poprvé letos byl spojen s charitativní akcí. „Po prvním ročníku jsme zjistili, že se na akci dají vydělat peníze. Říkali jsme si, že bychom mohli vybrat okolo patnácti tisíc korun," předpokládal Miroslav Šoch, který nečekal, že výtěžek bude dvakrát větší. Mile ho to překvapilo. Jak připomněl, všechno se první sobotu v září povedlo, vyšlo počasí, přijelo hodně závodníků i dorazilo mnoho diváků, stejně úspěšná byla i večerní zábava.

Organizátoři z Jawa Fichtl teamu Slabčice plánují dál pomáhat těm, kteří to potřebují.