Letos se koná už devatenáctý ročník vánoční prodejní výstavy, na které mohou návštěvníci kina Portyč zakoupit originální výrobky z dílny seniorů a zdravotně či sociálně handicapovaných klientů pěti vystavujících organizací. Pořídit si zde mohou například adventní věnce, svícny, keramiku, obrazy, různé dárky a ozdoby s vánoční tématikou. Celý výtěžek z výstavy poputuje vystavujícím organizacím, které za něj pořídí materiál na výrobu dalších předmětů.

První den výstavy, který přilákal mnoho návštěvníků, vynesl rekordní částku, a to 46 291 korun. Domov pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky vydělal 11 260 Kč, Denní a týdenní stacionář Duha Písek 16 011 Kč, Dětská psychiatrická nemocnice Opařany 10 050 Kč, Městské středisko sociálních služeb Písek 6415 Kč a staronový účastník SeneCura SeniorCentrum Písek 2555 Kč.

Prodejní výstava děl řezbáře Vladimíra Müllera.
Prodejní výstava, nová kniha pohádek i opilý cizinec. Co se děje na Písecku?

Vernisáž moderoval Luboš Voráček z Českého rozhlasu, se svým vánočním představením vystoupil flétnový soubor ZUŠ Písek pod vedením Petry Holubové a v kinosálu poté zhlédli rodiče s dětmi filmovou pohádku Tajemství staré bambitky 2.

Vánoční prodejní výstava je nyní přístupná veřejnosti zdarma každý den vždy v době otevření kina. Skončí 4. prosince.