Společně s pelotonem dojeli do Čimelic, kde byla zastávka. Tam pak předal Vladimír Bouček společně s místostarostou Vladimírem Pánkem vedoucímu cyklotour Josefu Zimovčákovi symbolický šek na deset tisíc korun, kterými obec přispěje na léčbu dětem s onkologickým onemocněním.

Na kole dětem není na Písecku novinkou. „Nejsme tu poprvé. Před třemi lety jsme dokonce měli krátkou zastávku v Písku, odkud pocházel náš kamarád Honza Bicek, který už mezi námi není. Loni podlehl zhoubné nemoci. Letos jedeme po stopách Honzíka. Včera jsme projížděli píseckým regionem a měl jsem pocit, že jedeme pořád z kopce, dneska to bylo naopak," uvedl v Čimelicích Josef Zimovčák s tím, že ho překvapilo množství lidí, kteří peloton vítali.

Ocenil i výkon čimelického starosty, který se zúčastnil šedesátikilometrové části etapy v klasických kraťasech a tričku. „Hodně mě překvapilo, že starosta dorazil na start. Napřed jsem se musel usmát, ale hodně jsem mu fandil a on to dokázal, je to borec. Nejde tady o závod, je to především akce pro radost a na podporu onkologicky nemocných dětí," dodal Josef Zimovčák s tím, že si váží všech, kteří se k pelotonu přidali.

Ocenil i zázemí s občerstvením. „Místní hasičský sbor tady famózně připravil, pro mě nostalgicky, vojenskou umývárnu. To je velice milé," dodal. Hasiči pak celý peloton z Čimelic doprovodili s cisternou a za obcí peloton v parném dni ještě pokropili.

Čimeličtí účastníci trasy ze Sušice do Čimelic chválili skvělou atmosféru a to, že se peloton přizpůsobil i těm pomalejším. „Nechal jsem si na to opravit starého favorita, 23 let jsem tak daleko na kole nejel," svěřil se Vladimír Bouček.

V Miroticích se k pelotonu přidalo devět žáků a tři učitelé z čimelické školy. „Vyjeli jsme ze školy v 10.45 hodin přes Rakovice, Boudy  a Strážovice do Mirotic, kde byla krátká zastávka u školy. Pak jsme se společně vydali zpátky do Čimelic přes Smetanovu Lhotu," vysvětlila učitelka Marie Filipová. Dodala, že v Rakovicích zjistili, že má jedna žákyně prázdné zadní kolo, ale v Boudách se naštěstí našel v dílně ochotný muž, který kolo spravil a mohli pokračovat dál.

Ze Strážovic se připojili k pelotonu také rodiče lídra této etapy Zbyňka Vávry Marie a Miloš. „Zbyněk už jede s pelotonem od startu z Bruntálu třetím rokem. Všechno tu bylo skvěle připravené," chválili v Čimelicích.