K příjemné přátelské atmosféře přispěla pražská kapela MAYBE 7, která pak hrála i na večerní zábavě. "Byli jsme tu na reprezentačním plese a moc se nám tu líbilo, tak jsme se sem dnes rádi vrátili užít si hezký svatomartinský večer. Navíc se tu můžu inspirovat," svěřila se Katy Večeřová, která přijela s partnerem Radkem Simotou z Písku.

Vernisáž s písničkami v podání kapely MAYBE 7 si užívala i osmiletá Kristýna Filisteinová, které udělali rodiče radost koupením originálního náhrdelníku a náušnic z tvůrčí dílny výtvarnice a módní návrhářky Jany Piarové. Zaujala ji i výstava fotografií studentů písecké Filmové akademie Miroslava Ondříčka.

Jana Piarová je nejen účastnicíc výstavy, ale především společně s ředitelkou hotelu Romanou Hánkovou také její organizátorkou. "Je mi líto, že se výstavy nemohla ze zdravotních důvoddů zúčastnit malířka Inka Delevová osobně, ale její obrazy si tu návštěvníci mohou prohlédnout," uvedla Jana Piarová.

Dodala, že i když každý z vystavujících pracuje s jinými technikami, mají všichni jedno společné, a to že tvoří a pořádají akce pro radost, aby se mohli společně setkávat. Na facebooku se seznámila s italskou výtvarnicí, které se líbily její šperky. "Italka se pak časem přestěhovala do Prahy a přivedla ke mně další umělce. Mezi vystavujícími jsou například Parwin Nori z Afgánistánu a její kolega Ahmed, který žije v Německu," upřesnila Jana Piarová.

Dále zde vystavují obrazy Marie Vymazalová, Miroslava Machová, Iva Legnerová, Nikolay Stanev, který je z Bulharska, Ali-S a Radek Kubina, který zde má obraz, ale především figurální sochy. "Přivedla mě sem Jana Piarová letos už podruhé, moc se mi tu líbí," potvrdil Radek Kubina, jehož sochy si zpravidla rychle najdou své majitele. Ateliér má v Kovanicích na Nymbursku, ale v poslední době vystavuje především v Praze a okolí.

Kdo měl zájem, mohl si nechat také vyložit karty, nechat napsat vzkaz či radu automatickým nebo intuitivním písmem nebo si nechat věštit z kamenů.