Zpoždění nabraly ráno autobusy. "Jel jsem z Českých Budějovic do Písku a už u Vodňan oznamovala stevardka, že budeme mít zpoždění. To se nakonec vyšplhalo na dvacet minut," sdělil jeden z cestujícíh ranního spoje Student Agency z Českých Budějovic do Prahy přes Písek. 

Hlavní tahy jsou podle Pavlíny Tomáškové, která jela ráno z Veselíčka do Písku, protažené. "Musí se jet hodně opatrně. Potkala jsem cestou jedno silničářské auto, které cestu jen prohrnovalo. Je mi jasné, že sypat nemá cenu, když pořád sněží. Na jednu stranu jsem ráda, že padá sníh, konečně je zima, jak má být, ale jako řidičku mě to pochopitelně netěší," řekla.

Silničáři prohrnují komunikace nepřetržitě od středeční 20. hodiny. "Máme v terénu dvaadvacet sypačů, deset našich traktoristů s radlicí a ještě další povolané vozy," vyjmenoval ředitel písecké Správy a údržby silnic Jaroslav Kozák. Silničáři převážně jan prohrnují. "Při trvalém sněžení nemá smysl silnice sypat. Jen v některých hodně špatných úsecích to posypeme solí nebo drtí," uvedl s tím, že je to za letošní zimu zatím jednoznačně největší sněhová nadílka. "V prosinci byly spíš námraza, déšť a ledovka," doplnil Kozák.

Žádné vážnější dopravní nehody během noci ani rána na Písecku policisté neregistrují. "Nemáme hlášené žádné nehody," konstatovala ve čtvrtek dopoledne písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Sníh zasypal jejich domy a museli čekat na silničáře, až jim cesty prohrnou. O čerstvé pečivo ale  ve čtvrtek nepřišli. Zákazníci pojízdné prodejny Miloslava Buřila z Milevska, který se dopoledne pohyboval na Jistebnicku na Táborsku, se zboží dočkali, i když do prodejny kvůli počasí nemohli dojít.

„Volali mi, abych jim nechal pečivo třeba v čekárně. A těm, ke kterým to mám blízko, jsem zašel až domů a nákup jim dal,"  popsal Miloslav Buřil, mezi jehož zákazníky pochopitelně převažují staří lidé, kteří se mnohdy velmi špatně pohybují.

Jak řekl, zatím cestu do vesniček zvládá. „Ale samozřejmě musím jet opatrně," konstatoval Miloslav Buřil, který zásobuje i ty nejmenší osady. „Horší je, když se potkám s jiným autem," dodal.