„V pondělí jsme  zahájili nejen nové pololetí, ale také jsme slavnostně otevřeli úplně nový bufet, na který se všichni netrpělivě těšili," uvedla ředitelka ZŠ a MŠ Mirovice Jitka Šebková.

Hlavními aktéry se podle ní  stali členové žákovského parlamentu. V jejich hlavách se totiž myšlenka na zřízení klubovny s bufetem zrodila, to oni vymysleli, připravili a zorganizovali, za vydatné pomoci Spolku rodičů, podzimní Bazárek, jehož výtěžek bude použit na dovybavení této nové místnosti. „Na výslovné přání dětí tam chceme ještě pořídit sedací vaky. Už máme objednané stoly a ještě budeme vybírat skříňky na hry pro děti a lavici na sezení," doplnila Jitka Šebková.

Slavnostní přestřižení červené stuhy bylo včera dopoledne na  předsedkyni žákovského parlamentu Elišce Pekárkové z 9. třídy. „Za přihlížení svých spolužáků slavnostně otevřela pro ně dosud tajnou komnatu," upřesnila Jitka Šebková. Sama pak pokřtila nový nábytek nealkoholickým šampaňským, kterým si pak všichni přítomní připili na bezproblémový provoz školního bufetu.

„Dva první zákazníci – Karolína Řandová z 1. třídy a Josef Vála ze 6. třídy – měli dnešní nákup zdarma," prozradila včera Jitka Šebková. Nelíčená radost se dala vyčíst také z tváře stále usměvavé prodavačky Lenky Poskočilové. Ta nabízí v bufetu žákům dotované mléčné výrobky, například ochucená i neochucená mléka, lipánky, jogurty, tvarohy, i nedotované výrobky pro školy, například croissanty, suchárky, müsli tyčinky, sušenky a ochucené vody.

Nábytek na míru vyrobil ke vší spokojenosti Jiří Poskočil.  Od bufetu si ve škole slibují zpříjemnění prostředí, ale také atmosféry. A těší se na další zařízení místnosti, díky kterému se bufet stane slibovanou klubovnou.