V médiích se Jakub Železný pohybuje třicet let. Začínal jako rozhlasový moderátor v Českém rozhlasu, poté přesedlal do televizního vysílání. V České televizi moderuje zpravodajství. Hned na začátku diskuze se studenty nakousl téma fake news. Šíření dezinformací je rostoucí problém a je důležité umět správně vyhodnotit, kde čerpat informace. Je rozdíl, zda je pod článkem podepsaný autor a tudíž za něj nese zodpovědnost, nebo daná informace nemá jasný původ.

Jakub Železný studentům také přiblížil práci ve zpravodajství. "Základním předpokladem moderátora je, že umí dobře mluvit. To ale nestačí. Měl by mluvit správně česky, musí umět naslouchat a pohotově reagovat," poznamenal a podělil se s posluchači o několik historek z praxe.

V Čížové na Písecku spadl při bouřce strom na auto.
Na Písecku spadl strom na projíždějící auto. Kroupy na jihu Čech poškodily úrodu

Besedy se zúčastnili studenti od prvního do třetího ročníku. Obchodní akademie už uspořádala řadu podobných akcí se zajímavými hosty. V posledních letech školu navštívili například plukovník Eduard Stehlík, bývalý ministr kultury Daniel Herman, politik Karel Schwarzenberg, novinář a publicista Erik Tabery, státní zástupkyně Lenka Bradáčová či herečky Andrea Kerestešová - Růžičková a Veronika Freimanová.