Za tu dobu dospělo hodně bývalých dětských účastníků. Většina závodníků i návštěvníků zůstává Kolcům věrná. „,V minulosti jsme byli asi třikrát první, pak druzí, pak jsme si dali asi tři roky pauzu a dneska jsme se rozhodli asi pět minut před závodem, že se zúčastníme jen tak pro legraci. Chtěli jsme zjistit, jestli to po několika letech kouření ještě jde," smáli se vítězové závodu pro dospělé Martin Liška z Cerhonic a Jan Lopata z Mirotic, kteří závodili jako posádka Čulibrci. Dospělých posádek soutěžilo sedm.

Závod s dětmi, kterého se účastnilo pět posádek, vyhráli Martin Pekárek s dcerou Haničkou ze Strážovic. "Kolce dlouhodobě navštěvujeme a někdy také závodíme. Dneska se mi to moc líbilo," řekl spokojený Martin Pekárek. Vítězům dětské kategorie předal poháry prezident Radobytců Jan Vohryzka (83 let), který je tak titulován od roku 2000.

Na chuť závodu přišel také místní František Zborník, který si připravil k závodění plachetnici. Posádka – dcerka Marjánka, které je rok a půl si to ale nakonec rozmyslela a pro její slzy hrozilo, že plachetnice na start nevyrazí. „Nastala vzpoura na lodi, ale nakonec to zachránila dobrovolnice, kterou vlastně ani neznám," usmíval se František Zborník. Závodí tu od roku 2012, vynechal jen jeden rok. „Je fajn, že se to tu koná," dodal.

Radost udělal i náhradnici Elišce Lukášové: „Chtěla jsem jet, ale neměla jsem s kým, tak jsem se přihlásila a líbilo se mi to." Někteří odvážlivci absolvovali závody dvakrát – jednou s dětmi a pak i s dospělými. Příjemný program zakončila taneční zábava s kapelou Wocaties.