Program jako vždy připravili místní dobrovolní hasiči společně s rodiči dětí a podporou obce. Těch nejmenších sem přichází na akce kolem třiceti. V sobotu tomu nebylo jinak. "Když jsme připravovali stany, bylo krásně, svítilo sluníčko. Ale ještě, že se nám nerozpršelo a že není taková zima jako loni," konstatovala za pořadatele SDH Varvažov Alena Chylíková, která vše na místě organizovala. Počasí totiž bylo rozmarné a občas přišla i krátká přeháňka. Náladu to ale účastníkům rozhodně nezkazilo.

Každý, kdo chtěl, si mohl nechat namalovat strašidelný obličej od Moniky Jelínkové z Písku, která sem jezdí na chalupu a tradičně se aktivně zdejších akcí účastní. A zájemců bylo skutečně hodně.

Děti si pod vedením Aleny Chylíkové namalovaly různé sádrové odlitky a pak si ještě vyrobily halloweenské lucerničky. S těmi se pak po setmění za doprovodu dospělých šly projít obcí.

Někteří šikovní návštěvníci akce přinesli také ukázat své ozdobně vydlabané dýně. Nechybělo ani občerstvení a teplé nápoje. Kdo chtěl, se mohl ohřát i u ohně.