Letošní ročník jsme nechali bez tématu. Vstupenkou byl obrázek nebo výtvor na téma Svátek dětí aneb Co bych si přál, jak nejlépe oslavit. Dostal Pamětnicko-účastnickou kartu s disciplínami, kterých se mohl zúčastnit. Ten, kdo přinesl účastnickou kartičku z předchozích ročníků byl odměněn.

Házelo se balvanem na cíl, vyzkoušeli si Cornhole – házení pytlíků s pískem na šikmé prkno s dírou, létající talířem na cíl, lovili se rybičky, střílelo ze vzduchovky a luku. V perníkové chaloupce poznávali nejen české pohádky a večerníčky. Házelo se na plechovky, vyzkoušeli si Petanque, na lžících s pingpongovým míčkem zdolávali svalomovou dráhu. Vyzkoušeli si chůdy a svou zručnost na lanových překážkách. Mnoho her a soutěží si vyzkoušeli i rodiče.

Jednou z nejlepší atrakcí, bylo svezení na koni. Po splnění všech si mohl vybrat nejen ze sladkostí, ale i hraček, skládaček a další předmětů. Na závěr si účastníci opékaly špekáčky. Odpoledne jsme zakončili „pódiovkami“ v pití na čas, kousání koláče, foukání balónku, zpěvem nebo básničkou.

Potkal jsem se tam s rodiči, kteří tam chodili jako děti. Jsem rád, že jsem se mohl podílet na tomto odpoledni. Ukázat dětem klasické disciplíny, kde se cvičí zručnost, obratnost, které si na počítači nenaučíte. Stačí málo a dá se dobře zabavit. Na většině disciplín se podíleli dětští členové oddílu Kocanďáci.

Poděkování za hodnotné ceny patří partnerům: Město Protivín, Lékárna U Palmy, Zahradní technika V. Brůžek, Stavební firma Čajan, Jízdní kola Plívovi, Pekárna Klas Protivín, Ranč Liberté Protivín, Řeznictví U Rychtářů, Zahradní restaurace Belveder, IP Staněk CZ, Elsomont s.r.o. a další.

Rovněž děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci.

Radek Lenemajer