Změnu lokality požadovali jako podmínku dotace, o kterou pořadatel akce požádal v rámci podpory kultury a cestovního ruchu. Robin Mikušiak, který slavnosti už sedm let organizuje, se na zastupitele obrátil s žádostí o revokaci usnesení a uspěl. Předcházela tomu ale dlouhá diskuze.

O akci: Slavnosti piva se konají pravidelně začátkem září. Za 7 let je podle pořadatele navštívilo cca 90 tisíc lidí.

Jako hlavní problém konání v parku se ukázalo poškození zeleně a stromů, které někteří muži využívají místo toalet. Komise životního prostředí nedoporučila pořádat akci v Palackého sadech. Vedoucí odboru životního prostředí Miloslav Šatra potvrdil, že po akci se objeví vždy nějaké problémy. „Po městských slavnostech to takové nikdy není,“ uvedl.

Akce se však mnozí zastupitelé zastali. „Daň, kterou za to platíme, není tak velká, abychom akci vyháněli jinam,“ řekl Miroslav Janovský.

Dalším sporným bodem se stala nezaplacená faktura ze strany pořadatele za loňský ročník. „Na předání místa po akci nás nikdo nepřizval, a pak jsme dostali fakturu, kde jsme dvě ze čtyř položek odmítli zaplatit. Měli jsme k tomu důvod, ale nikdo s námi nekomunikoval,“ podotkl Robin Mikušiak s tím, že nechce městu, resp. centru kultury dlužit. Podle ředitele Josefa Kašpara ale centrum kultury nejednalo nijak nestandardně a s pořadatelem komunikovalo.

Pořadatel navrhl opatření, která by pro letošní ročník udělal. Jedná se například o rozmístění mobilních toalet do více míst, aby byly odevšad blízko, nebo obsypání stromů pilinami. Většinu zastupitelů přesvědčil.

Změnu rozhodnutí oproti prosinci přiznali Jan Adámek, Michal Čapek či Jan Taraba. Nyní podpořili zrušení usnesení. Naopak Marek Anděl se minule hlasování zdržel, tentokrát se postavil jasně proti revokaci usnesení. Rozhodnutí nezměnili Michal Horák či Josef Soumar, kteří jsou stále proti pořádání v parku. Lukáš Nebes zmínil, že by bylo nutné v parku zakázat veškeré akce, ne vyloučit jen slavnosti piva. Devatenácti hlasy nakonec zastupitelé své původní rozhodnutí změnili.