Obecní garáž, kotelna, sklad nebo technická místnost by měly vzniknout v přízemí při dostavbě víceúčelového zařízení na náměstí.  Sepekovští Obecní dům, kde se nachází restaurace a konají se tu společenské akce, dostaví i za cenu zadlužení.  V poschodí by měli vybudovat dvě místnosti a do budoucna malou terasu. „Střechu uděláme valbovou a dostavovanou část zkrátíme o polovinu," řekl sepekovský starosta Josef Himl.

Do budovy Obecního domu, jež  je rozestavěná více než dvacet let, by se mohla přesunout i knihovna. „Současné prostory v budově úřadu nám už nevyhovují. Nevejdeme se do nich," vysvětlila knihovnice Marie Mikešová.
Problém s nedostatkem místa v knihovně by vyřešilo i to, kdyby se kadeřnictví, které s knihovnou sousedí, přemístilo do Obecního domu.  I tam by totiž mohl vzniknout nový prostor pro obchodníky či živnostníky. A knihovna by díky probourání do kadeřnictví získala potřebné místo.   Z budovy úřadu by se mohl uvolnit i sklad.

Cílem Sepekovských je, aby  dostavba byla co nejlevnější a funkční. Městys počítá se třemi možnostmi, jak ji financovat. „Měli bychom dostat peníze z rozpočtového určení daní, zatím v podstatě celou část máme na letošek v rezervě," řekl starosta Himl. Peníze by městys mohl získat z prodeje plynovodu. K poslednímu dni loňského roku skončila  smlouva firmě E.On na bezplatný pronájem plynovodu. „Takže je ideální doba na jeho prodej," konstatoval starosta. Dodal, že by za něj mohli získat kolem deseti milionů korun.

Možností také je, že si Sepekov vezme na dostavbu úvěr. Podle zastupitele Petra Urbana na tom není nic špatného. „Určitě by bylo lepší si něco půjčit, než se vydat ze svých peněz. Nesplácíme žádný úvěr, takže není na závadu, kdybychom si nějaký milion půjčili," řekl zastupitel Urban.

Zásadní věcí ale nyní je zpracování projektové dokumentace. Sepekovští by měli oslovit dva odborníky a poté vybrat lepší nabídku.