Na nové podobě nádvoří se pracovalo od ledna, kdy byla předána stavba. Vznikl zde prostor pro letní stravování na vyvýšené terase s kašnou a vřídly a vestavěný amfiteátr pro divadlo, kapelu, výuku v exteriéru či relaxaci studentů. To vše se dělalo současně s výměnou kanalizace a vodovodu a vyšlo to na osm milionů korun. Z toho 6,5 milionu zaplatil Jihočeský kraj coby zřizovatel školy a zbytek doplatila obchodní akademie ze svých zdrojů.

Autorem projektu je ateliér Heritas, který už školu dobře zná. Projektoval půdní vestavbu, jídelnu, obnovu interiéru vstupu do školy a arboretum. „Architektonicky a technicky nádvoří navazuje na již hotové arboretum a rekonstruovanou kuchyni,“ zmínil ředitel školy Pavel Sekyrka.

Obchodní akademie se do areálu, který sdílí se střední zemědělskou školou, přestěhovala v roce 2013 a o dva roky později se stala správcem objektu. Od roku 2016 se zde postupně udělala půdní vestavba, kde jsou nové třídy, kabinety, studentský klub, bufet, knihovna či aula. Nová je také jídelna a arboretum. Kompletně i s nádvořím se tady proinvestovalo 88 milionů korun.

Obchodní akademie má naplněné čtyři ročníky po dvou třídách. Letošních prváků je celkem 63 - 31 v jedné třídě a 32 ve druhé.