Jde proto s vyvolávací cenou dolů. Už není 471 tisíc korun, ale 350 tisíc korun. Nově se Milevsko pokusí byt 1+1 prodat elektronickou aukcí. To navrhovali radní už v minulosti, ale zastupitelé se tehdy přiklonili k obálkové metodě. Tou se však kupce nepodařilo najít.

Na posledním zasedání se ale zastupitelé rozhodli pro elektronickou aukci.

Tu upřednostňoval například místostarosta Martin Třeštík. „Když vyhlásíme obálkovou metodu a přihlásí se nám dva lidé, jeden nabídne 350 tisíc a druhý 351, tak byt prodáme za 351 tisíc korun. Ve chvíli, kdy bude probíhat aukční výběr kupce a přihlásí se tito dva, tak je určitá šance, že byt získá jeden z nich za 370 tisíc korun," vysvětlil místostarosta Martin Třeštík, podle kterého náklady na aukci nejsou vysoké.

„Riskujeme, že zaplatíme tři tisíce korun za neúspěšnou aukci, ale můžeme možná získat třeba třicet čtyřicet tisíc korun. To nikdo dopředu neví," dodal.

Kritikem elektronické aukce byl na obou zasedáních Miroslav Doubek, na tom posledním se při hlasování o prodeji bytu formou aukce zdržel. „Aukční prodej má smysl, když se přihlásí pět zájemců, aby se přebíjeli a zvýšila se cena," řekl Miroslav Doubek.

Což není podle jeho slov v tomto případě příliš reálné. „Proto mi přijde zbytečné  zavazovat se  licitátorovi, že mu zaplatíme i tehdy, pokud pomocí aukce kupce nenajdeme.  Chcete-li to ale vyzkoušet, nebudu proti, " dodal zastupitel Miroslav Doubek.

Prodej uvolněného bytu elektronickou aukcí podpořilo na prosincovém zasedání sedmnáct z osmnácti přítomných zastupitelů.