V dubnu schválili zastupitelé dotace, které mají podpořit místní OSVČ a malé podnikatele. Na svém květnovém jednání dali zelenou ještě třetí podpoře nazvané COVID Písek. Ta má mírnější kritéria a dosáhnou na ni i ti, co napoprvé neuspěli.

Finanční odbor MÚ Písek, který vyřizoval první etapu žádostí OSVČ, jich dostal celkem 350. „Zhruba sedmdesáti žádostem nebylo vyhověno,“ uvedl vedoucí odboru Ladislav Toman s tím, že město vyplatilo kolem tří milionů korun. To je méně, než se předpokládalo, proto je možné s podporou pokračovat.

Zásadní změnou oproti původní dotaci je vynechání podmínky, že žadatel musel mít zakázanou činnost. „Do programu COVID spadají i ti, kterým se v důsledku schválených opatření snížily tržby,“ vysvětlil Ladislav Toman. Žadatel musí doložit pokles tržeb o minimálně padesát procent. OSVČ bez zaměstnanců mohou dostat až 10 tisíc korun, drobní podnikatelé s maximálně deseti zaměstnanci až 10 tisíc na osobu, tedy celkem až 100 tisíc. Podpora se vztahuje i na DPP, DPČ a osoby pobírající rodičovský příspěvek.

Žádosti do programu COVID Písek bude možné podávat od 12. do 23. června.