Pozemek patří České poště (ČP), což v případě převodu znamená schvalování na ministerstvu vnitra, které je zřizovatelem ČP, ministerstvu financí, ale i ve vládě.

Písečtí už měli v ruce příslib ministra financí Miroslava Kalouska, že jim pomůže. Cestu ve vládě si tak budou muset vyšlápnout znovu. Jednání ale pokračují. „Naposledy jsme se se zástupci České pošty sešli koncem července. Dohodli jsme se, že nabídneme ČP výměnou za její pozemek parcelu v průmyslové zóně na výstavbu logistického centra. Předpokládám, že město bude muset doplatit cenový rozdíl, který vyplyne ze znaleckého posudku," řekl Píseckému deníku místostarosta města Josef Knot. „Necháváme zpracovat znalecké posudky na ocenění jednotlivých nemovitostí jako podklad pro jednání píseckých zastupitelů," upřesnila mluvčí České pošty Marta Selicharová. Zastupitelé budou o směně jednat v září.

„Myslím si, že parkovací dům je velmi dobrý nápad. Nic takového v Písku není a bylo by to opravdu velké ulehčení pro většinu řidičů. Bylo by to i na velmi dobrém místě, protože je to kousek od centra," říká dvacetiletá vysokoškolačka Aneta Svobodová z Písku.