Ti mají na programu právě i zřízení městské hromadné dopravy. Návrh dále počítá s jednorázovým jízdným ve výši pět korun či s uzavřením smlouvy s dopravcem ČSAD Autobusy České Budějovice.

Starosta Ivan Radosta připomíná, že Jihočeský kraj od roku 2016 už nebude hradit dopravu pro potřeby měst. A to je i případ Milevska a linky číslo 360050 Milevsko – Milevsko žel. stanice – Sepekov, která by měla zůstat podle plánu města v současném rozsahu. Nově by popojíždění autobusů po městě mělo hradit Milevsko, přesah linky do Sepekova zase kraj.

Zastupitelé budou řešit i vodné a stočné, za které by si měli obyvatelé od příštího roku připlatit 0,64 koruny za kubík. Celkově by vodné a stočné mělo bez daně činit 56,60 koruny.

Milevští se ve středu  také vrátí k odpisu nevymahatelných a promlčených pohledávek, který řešili v září. Tehdy předkladatel bod odložil s tím, že materiál ještě projedná kontrolní výbor.

Na stůl se zastupitelům opět dostává žádost farní charity o dotaci na provoz nízkoprahového zařízení. Návrh počítá s částkou 20 tisíc korun.

Většina bodů se jako obvykle týká majetkových záležitostí. Zastupitelé by měli schválit prodej pozemků v areálu střelnice Svazu technických sportů Prácheňsko – Sportovně střeleckému klubu Milevsko.