Hlavními důvody, proč se zatím nepodařilo bývalou léčebnu prodat, byly velké investice do chátrajícího komplexu a také omezené možnosti pro jeho využití. Radnice objekt nabízí za cenu 8 375 000 korun. "Intenzivně inzerujeme a výsledky to zatím nese. Máme přibližně jednoho zájemce za týden, který se jde do objektu podívat. Zatím jsme dostali jednu oficiální žádost zájemce, který potvrdil záměr koupit objekt," prozradila místostarostka Petra Trambová. Zájemce je z jihu Čech a jeho plánem je obnovit v objektu bývalé léčebny zdravotně sociální služby.

Záměr prodeje ale musí ještě schválit zastupitelstvo na svém květnovém jednání. "Schválením záměru prodeje v podstatě vypisujeme otevřené výběrové řízení, do kterého se pak může do dvou týdnů přihlásit kdokoliv," místostarostka Petra Trambová. Na červnovém jednání by zastupitelé mohli schválit konečného kupce. "Poté bude záležet na zpracování projektu a pevně věřím, že příští rok se už dočkáme nějakých změn," dodala optimisticky Petra Trambová.

Za dobu, po kterou město zkouší bývalou léčebnu prodat, se objevilo už několik možných investorů, nakonec ale svůj zájem přehodnotili. „Jedním z limitů místa je dopravní obslužnost. Komunikace vedoucí k objektu je totiž úzká a nekapacitní, navíc do kopce. Pro typ zdravotně sociálního zařízení by to ale vyhovělo,“ řekl už dříve místostarosta města Petr Hladík. Zastupitelé mají obavu především z toho, aby v objektu nevznikla například ubytovna.

Bývalá léčebna U Honzíčka je prázdná od roku 2015. Psychiatrická nemocnice, která zde sídlila, se přestěhovala do nově zrekonstruovaného objektu v areálu bývalých Žižkových kasáren. Město opuštěný dům zařadilo do seznamu majetku určeného k prodeji. Budova mezitím pomalu chátrá.