Nejasnosti nahrávají milevským obyvatelům. Ti totiž za vodné a stočné stále platí stejně. I když návrh firmy ČEVAK, která vodohospodářskou soustavu ve městě provozuje, počítal s navýšením ceny od prvního června o 2,73 koruny za metr krychlový.

„Od ČEVAKu jsme si vyžádali doplňující informace, ale stále je nemáme," uvedl místostarosta města Martin Třeštík, který nebyl schopný říci, zda se materiálem budou zastupitelé zabývat na  nejbližším zasedání 26. června, další by podle plánu mělo být až v září.

Bez souhlasu zastupitelů se totiž cena vodného a stočného změnit nemůže a to by tedy znamenalo, že by lidé stále platili  částku jako doposud, tedy 28,84 koruny za vodné a 22,33 za stočné.


Zástupce firmy ČEVAK  Milan Křiklán ve středu  řekl, že by se bod měl v červnu projednávat. „Budeme dělat všechno proto, abychom  podklady dodali včas.  S místostarostou jsme domluveni, že nejzazší termín je středa 19. června," uvedl Milan Křiklán.

Zastupitelé se úpravou ceny vodného a stočného zabývali na květnovém zasedání. Usnesení ale nakonec nepřijali, Martin Třeštík stáhl bod z jednání. V diskuzi se totiž neshodl zastupitel Miroslav Doubek a zástupce firmy ČEVAK. Největší nejasnosti tehdy vyvolala položka nakupování vody.

Podle návrhu, kterým se zabývali zastupitelé před měsícem, by mělo narůst nájemné, které ČEVAK platí. A to z šesti milionů korun na 6,6 milionu.