Místní referendum 
k přesunutí aquaparku se bude konat v obou dnech prvního kola přímé volby prezidenta. Pokud by bylo první kolo prezidentských voleb přesunuto na termín po 31. březnu, bude se místní referendum konat v sobotu 16. března, a to od 8 do 20 hodin.

Zastupitelé měli včera možnost dokonce rozhodnout za občany a rovnou přesunutí aquaparku z místa pod hradbami schválit. Tak to navrhoval zastupitel Tomáš Franců (SNK ED). Také měli šanci k referendové otázce připojit i další, ve které by se zeptali občanů, jestli chtějí aquapark za dvě stě milionů korun nebo jen plavecký bazén s bazénkem pro děti, a to podle podle návrhu Rudolfa Tylla (TOP 09).

Ani jeden z poměrně divokých návrhů ale neprošel. Až úsměvně pak působilo vystoupení komunistického zastupitele Josefa Tesaře. „Udělejme referendum 
v jedné místnosti. Bude tam komise o šesti lidech a ušetříme," říkal Tesař. Podle zákona se ale musí referendum konat ve stejných volebních okrscích jako volby.

Pro návrh přípravného výboru referenda včera zvedlo ruku všech 24 zastupitelů. Město nyní nesmí podnikat žádné kroky vedoucí ke stavbě aquaparku pod hradbami.