Ve středu ho ve výběrovém řízení vybrala správní rada Sladovny. Adam Langer nahradí současnou ředitelku Terezu Dobiášovou, která se po pěti úspěšných letech v čele nejrychleji se rozvíjející dětské galerie rozhodla ze svého postu odstoupit. Sladovna se v Písku otevřela v roce 2007.

Adam Langer
Narodil se 10. ledna 1983 v Praze a v současné době bydlí ve Volyni. Má ekonomické vzdělání, manažerské pracovní zkušenosti a jako spoluorganizátor se podílel na mnoha kulturních projektech s evropským přesahem.

Nově zvolený ředitel úspěšné galerie bude mít nelehký úkol. Sladovna se pod vedením Terezy Dobiášové vydala strmě vzhůru. Dosahovala skokového nárůstu návštěvnosti, došlo k personální stabilizaci a především k získání respektu nejen v České republice, ale též mezi evropskými institucemi. „Velice děkuji dosavadní ředitelce Sladovny za odvedenou práci. Z pohledu členů správní rady šlo o skvělou spolupráci, která přinesla Sladovně výborné výsledky zejména v oblasti řádového nárůstu návštěvnosti,“ ocenil práci odstupující ředitelky předseda správní rady Sladovny Radek Boček.

Tereza Dobiášová je s volbou správní rady spokojená: „Jsem si jistá, že Adam Langer rozumí a ctí význam myšlenky vzdělávání a rozvoje dětí hrou a uměním. Vím, že je odhodlaný vložit všechny své zkušenosti a síly do toho, aby odvedl na tomto poli dobrou práci.“

Adam Langer, který do ředitelského křesla usedne první den roku 2018, chce pokračovat v práci své předchůdkyně: „Budu se ze všech sil snažit navázat na realizovaný koncept galerie hrou a instituci posouvat k dalšímu rozvoji,“ potvrdil Adam Langer.


Sladovna Písek. Ilustrační fotoŘeditelé Sladovny od jejího vzniku:
2005 - 2007 Helena Fenclová
2007 - 2011 Jiří Hladký
2011 - 2012 Renata Skronská
2012 - Roman Dub
2012 - 2017 Tereza Dobiášová