„Je to tady moc hezké, veliké a prostorné. Nejvíc se mi líbí lanová dráha, tu jsem ještě nikde neviděla. Líbí se mi i to, že je tu posezení pro rodiče. V Příbrami máme dětských hřišť více, ale jsou jen maličká," uvedla Michaela Navrátilová z Příbrami. Její děti si společně s ostatními náramně užily připravených soutěží. „Děti jsou tu naprosto spokojené. Napřed jsem byla pro to, aby dětské hřiště bylo na návsi místo původního rybníčku. Bylo by to víc ve středu obce, ale už je to tady a líbí se mi to. Jen sem děti kvůli bezpečnosti raději doprovázíme," svěřila se Božena Říhová. Dřív si podle ní děti hrály jen doma na dvorku, ale teď chodí rády sem.

Sportovci museli cestovat na hřiště do Smetanovy Lhoty nebo do Boud. Teď mají všechno v jednom oploceném areálu pohromadě. „Je tu perfektní terasa, takže je kam se schovat před sluncem. Ale možná by to ještě chtělo nějaký strom nebo keře," dodala Božena Říhová.

Se zelení podle neuvolněné starostky Marcely Vašínové také počítají. „Letos jsme dostali na zeleň dotaci od Jihočeského kraje z Programu obnovy venkova na zeleň. Zatím se rozhodujeme o tom, jaké stromy nebo keře by tady byly nejlepší. Plánujeme je pak vysadit na podzim," doplnila Marcela Vašínová. Přípravy na vybudování tak velkého sportovního areálu v obci, kde žije kolem 140 lidí, trvaly několik let. „V roce 2008 se zastupitelé usnesli, že je tady třeba vybudovat nějaké hřiště. Uvažovalo se ale jen o dětském hřišti. Jediný větší pozemek byl na návsi, kde byl rybníček, který je už zavezený a je tam místo něj parčík," vysvětlila Marcela Vašínová. Na návsi by to ale nebylo pro děti bezpečné, protože by kolem nich jezdila auta.

Stalo se však to, že před čtyřmi lety nabídl majitel místního zámku Vladimír Jiráň obci k odkoupení pozemek o rozloze kolem tří tisíc metrů čtverečních. „To nám umožnilo udělat velké dětské hřiště, jaké by se na náves ani nevešlo, a vybudovat víceúčelové hřiště pro sportovce a budovu se zázemím pro sport. Je tam sociální zázemí, šatny se sprchami a společenská místnost s kuchyňským koutem," upřesnila Marcela Vašínová. To ale není všechno.

Podmínkou projektu bylo vytvoření pracovního místa na poloviční úvazek. V současné době se ještě mohou zájemci na obci hlásit, protože místo ještě není obsazené. „Aby mohl být provoz celoroční a aby měl správce areálu dostatečnou pracovní náplň, vybavili jsme budovu také malým posilovacím koutem, stolním fotbálkem, elektronickými šipkami a dětským koutkem. Na zimu máme připravenou na hřiště fólii, která, když bude mrznout, po zalití vodou vytvoří venkovní kluziště," přidala další výčet novinek starostka.

Za hřištěm navíc pro děti vybudovali kopeček na sáňkování. Ten si už stihly děti v zimě vyzkoušet. Vedení obce se snaží, aby se lidem v obci líbilo a dobře žilo. Starostka svou práci pro obec vykonává až po zaměstnání a říká, že bez své zaměstnavatelky, která jí vychází velice vstříc, a bez podpory manžela by by ji dělat nemohla. Jejím přáním je připravit v obci takové podmínky, aby tu mladí rádi zůstávali a další rodiny měly chuť se přistěhovat.