O uvolněné místo člena dozorčí rady společnosti Služby města Milevska (SMM) byl velký zájem. A podle toho také vypadala diskuze zastupitelů. Tu nakonec rozsekl návrh doktorky Miroslavy Pučelíkové (KDU-ČSL), která přišla s tím, aby se z pěti kandidátů, kterými byli Vladimír Horek (za KSČM), Jan Kozák (za TOP 09), Pavel Solař (za VV)  a zastupitelé Jaroslav Peták (za ODS) a Ladislav Macháček (za ČSSD), vyškrtli kandidáti koaliční ČSSD a ODS.

Odůvodňovala to tím, že tyto strany už v dozorčí radě zastoupeny jsou, a to místostarostou Martinem Třeštíkem a Martinem Husou. Návrh prošel těsně, podpořilo ho jedenáct z patnácti přítomných a  z celkových jednadvaceti zastupitelů.  Do „dalšího kola" se tak dostali: Horek, Kozák a Solař. Nového člena, který zaplní místo po zemřelé Heleně Slunečkové, bude vybírat rada města.

„Pro mě jako pro radního je zásadní to, že člověk bude kvalifikovaný na funkci v dozorčí radě," řekl radní Martin Kupec (ODS). Měl by mít tedy právní minimum nebo ekonomické znalosti. „To jsou kritéria, podle kterých se budu řídit, až v radě budeme člena vybírat," konstatoval v diskuzi Kupec.

Podle jeho doplnění potřebnou kvalifikaci všichni nesplňují. Na to po chvíli reagoval zastupitel Ladislav Macháček (ČSSD), jeden z navrhovaných kandidátů na člena dozorčí rady, který podotkl, že vystudoval ČVUT a absolvoval několik let postgraduálních studií.

Podle obchodního rejstříku je nyní dozorčí rada SMM tříčlenná, ale mohla by mít více členů – například další městská organizace SPOS, která se stará o sportoviště, má v dozorčí radě pět lidí. „Říkal jsem to i na radě, jsem proti trafikám. Budu hlasovat pro to, aby dozorčí rada zůstala tříčlenná," řekl Martin Kupec. Jeho slova překvapila Lubomíra Šrámka (TOP 09). „Tohle je práce ve volném čase, ne trafika," reagoval Šrámek.

Martin Kupec považoval za zásadní, aby třetí člen nebyl za ČSSD ani ODS. „S panem Kupcem výjimečně souhlasím, i když vím, že některým se to nebude zamlouvat. Pokud zůstane tříčlenná dozorčí rada, aby třetí byl někdo jiný než ze stran, které už jsou tam zastoupeny, aby pak nemohly být poznámky, že tam něco není v pořádku a že se to zametá pod koberec," konstatovala zastupitelka.

Zastupitel za ODS Jaroslav Peták, který se také ucházel o uvolněné místo v dozorčí radě, řekl, že by bylo dobré, kdyby se dozorčí rada jmenovala vždy po zvolení nového zastupitelstva. „Co vím, tak pan Třeštík je v dozorčí radě více než deset let. Někdo to tam má, jak se říká, do důchodu," uvedl Peták, který svůj návrh nakonec k hlasování nepředložil.

Doplněním člena dozorčí rady se zastupitelé už  předtím zabývali, jednou byl bod stažen z jednání a podruhé návrh neprošel. Místo v dozorčí radě je neobsazeno od podzimu 2011, kdy Helena Slunečková odstoupila kvůli zdravotním důvodům.

Původní návrhy na člena dozorčí rady Služeb města Milevska: Vladimír Horek (důchodce), Jan Kozák (obchodní zástupce), Pavel Solař (důchodce, správce na poliklinice, Jaroslav Peták (zaměstnanec ZVVZ), Ladislav Macháček (správce turistické chaty Prášily). Rada bude vybírat ze tří kandidátů: Horek, Kozák a Solař. Členové dozorčí rady dostávají odměnu necelých deset tisíc korun ročně.