V referendu týkajícím se osudu plaveckého stadionu v Písku zvítězila odpověď ANO. Lístek se souhlasným verdiktem hodilo do volební urny 9471 Písečáků, což je osmdesát osm procent všech, kteří se přišli k věci vyjádřit. Znamená to tedy, že Písek nebude mít nikdy v budoucnu nový aquapark na místě stávajícího bazénu.

Člen přípravného výboru referenda Václav Blažek neskrýval radost. „Nečekal jsem až takovou účast a takový výsledek," konstatoval. Nyní podle jeho slov začíná práce pro zastupitele. „My už do toho dál nemůžeme nijak vstupovat. Budeme jen sledovat, jak celá věc pokračuje," doplnil Václav Blažek.

Starosta Písku Ondřej Veselý i přes to, že výsledek zcela mění plány města, poděkoval lidem za účast v referendu. „Pochopitelně to znamená, že se nyní budeme muset řídit rozhodnutím voličů. Je to velký zvrat v této věci, budeme začínat úplně znovu," komentoval starosta.

Aby bylo referendum úspěšné, muselo v něm hlasovat minimálně pětatřicet procent voličů. „Vítězná odpověď musí mít více než polovinu, ale zároveň existuje podmínka, podle které to musí být alespoň dvacet pět procent všech voličů, což je kolem 6100 lidí," vysvětlil ještě před hlasováním Václav Blažek.

Všechny podmínky se podařilo splnit, a tak je referendum závazné. „Čekala jsem to. Na tom plácku u řeky se toho moc vyčarovat nedá, tak proč to nezkusit jinde," komentovala v diskuzi na Facebooku Píseckého deníku Petra Brabencová.

Účast u místního referenda byla 10 759 lidí, což je 44,5 procenta všech oprávněných voličů. Odpověď ANO zaškrtlo 9471 Písečáků, což je osmdesát osm procent. Odpověď NE zvolilo 1042 lidí a dvacet jedna voličů odevzdalo volební lístek bez vyznačené odpovědi. V Písku se volilo v devětadvaceti volebních okrscích.

Otázka referenda

„Jste pro přemístění plaveckého stadionu (aquaparku) v Písku ze stávající lokality pod historickými hradbami na jiné místo a po dobu výstavby nového zachování provozu v plaveckém stadionu stávajícím?"