V pondělí 6. května krátce po půl sedmé večer přijal operační důstojník na lince 158 oznámení od cyklisty, který si v Písku na lávce Dagmar Šimkové přes řeku Otavu všiml ženy za zábradlím, která chtěla zřejmě skočit do vody.

Na místo vyjížděli policisté píseckého obvodního oddělení, městští strážníci, hasiči i zdravotnická záchranná služba. Policistka, která byla s kolegou u lávky pět minut po oznámení případu, začala s cizinkou komunikovat. Jak uvedla policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová, žena nejprve kontakt omítala a nestabilně seděla na ocelovém laně. „Po chvíli se policistce podařilo se silně rozrušenou ženou začít hovořit o její životní situaci," nastínila mluvčí s tím, že na místo vyjela i další hlídka policistů. Strážníci zajišťovali nerušený prostor pro vyjednávání policistů se ženou a jednotka hasičů se připravovala na případný zásah po pádu do vody.

Švejkova padesátka 2022.
Poslušně hlásím...v sobotu je Švejkovka. Novinkou je pivní trasa po hospodách

Do vyjednávání se zapojil další policista. „Mezitím začalo silně pršet, žena za zábradlím byla promoklá a třásla se zimou," popsala ztížené podmínky zásahu Kamila Čuřínová Ingrišová.

Během vyjednávání nakonec žena souhlasila s nabídkou, podala policistům ruku a ti ji přetáhli přes zábradlí do bezpečí.

Policisté poté ženu předali do péče zdravotnické záchranné službě.