ZAHOŘANY U KOVÁŘOVA
Obec Kovářov pořádá v pátek setkání s dechovkou v kulturním domě v Zahořanech. Zahraje a zazpívá na něm Piňakoláda. Součástí programu je i vystoupení dětí z Mateřské školy Kovářov. Vstupné je padesát korun a občerstvení je připraveno zdarma. Obec připravila svozové autobusy zdarma.

 BERNARTICE
V sobotu od rána se na bernartickém náměstí koná tradiční martinský jarmark. K programu se připojila i základní škola, která v jídelně pořádá od 9 do 11 hodin výstavu ke stému výročí vypuknutí první světové války. Od 2O hodin se bude v místní sokolovně konat posvícenská taneční zábava. Hraje Elizabeth.

NEVĚZICE
Občanské sdružení Nevězický ZVON připravuje na víkend Svatomartinské hody. Uskuteční se v sobotu od 19.30 hodin v místní hospůdce. Pro hosty je připravena kachnička, knedlík a zelí, kulturní program i živá hudba k tanci a poslechu.

 RAŽICE
Divadelní spolek Prácheňská scéna dorazí do Ražic se svou hrou Když se zhasne. Hrát se bude v sobotu od 19 hodin v ražickém obecním sále.

TÁLÍN
Vyrábět adventní věnce budou o víkendu v Tálíně. Dílna se uskuteční v neděli od 15 hodin v sále Tálínské hospody. Věnce se budou vyrábět pod vedením odbornice na aranžování.

STEHLOVICE
Hostinec ve Stehlovicích bude v sobotu od 19 hodin hostit jedenácté pivobraní spolku Vejrovské zemanství. Součástí programu je soutěž o nejlepší donesené pivo.

 DOBEV
V sobotu od 17 hodin se uskuteční slavnostní žehnání praporu a znaku obce. V kostele sv. Brixí těmto symbolům požehná P. Tomáš Peter Paradič. Po skončení žehnání bude následovat malá slavnost s občerstvením v klubovně ve staré škole v Dobevi.