BERNARTICE
Městys Bernartice pořádá pod záštitou předsedy ZD Bernartice v sobotu 19. května pod Posvátným 7. ročník soutěže v sečení kosou Bernartický sekáč. Zájemci se mohou předběžně přihlásit na obecním úřadě na telefonu 382 585 211 nebo v knihovně na telefonu 382 585 310. Podmínky budou sděleny na místě. Prezentace účastníků bude od 8.30 hodin a zahájení v 9 hodin. Pro nejlepší sekáče jsou připraveny ceny a občerstvení pro všechny je zajištěno.

KLUKY
Obecní úřad Kluky pořádá pro obyvatele, rodáky a přátele malebné vesničky Dobešice a také všechny, kdo mají rádi pěkné lidové písničky, tradiční Vítání léta v Dobešicích. Akce se koná v pátek 18. května od 17 hodin v zasedací místnosti bývalého občanského výboru Dobešice. K poslechu i tanci zahraje harmonikář a zajištěno je i občerstvení.

SEPEKOV
Český svaz žen Sepekov pořádá v sobotu od 14 hodin pro zvídavé děti akci Stezka Xapatan. Jedná o soutěž ve skupinách, které budou hledat a soutěžit pod znakem svého města. Těšit se mohou děti i dospělí na zábavné odpoledne s úkoly zakončené hledáním pokladu. Startuje se od lesa Borek.

MALÉ NEPODŘICE
Na hřišti v Malých Nepodřicích se v sobotu uskuteční oslava 90. výročí založení sboru dobrovolných hasičů. Slavnostní zahájení bude ve 13.30 u kapličky. Od 14 hodin se uskuteční okrsková soutěž v požárním sportu. Po skončení soutěže čeká na její účastníky i hosty volná zábava.

HOROSEDLY
Víkend bude patřit v Horosedlech pouti. V sobotu začne v 18 hodin zdobení a stavění máje, v neděli bude od 14 hodin mše svatá v místní kapli, kterou pak od 18 hodin rozezní koncert Magická flétna Malého prince v podání Anety Brogelové (flétna), Oldřicha Vlčka (housle), Jiřího Emmera (varhany) a souboru Capella Brava.

HREJKOVICE
V sobotu se koná v kulturním domě v Hrejkovicích rocková zábava s kapelami Paradoxy a Fusky Dus.

ČÍŽOVÁ
V sobotu pořádá SDH Zlivice od 14 hodin na fotbalovém hřišti v Čížové okrskovou soutěž hasičů okrsku Čížová. Soutěžit budou družstva mužů a žen ze členských sborů okrsku v požárním útoku.