CHYŠKY
725 let od první písemné zmínky o obci si v sobotu připomenou v Chyškách, kde je oslava připravena na celý den. Dopolední program se bude odehrávat na návsi a jeho součástí je nástup spolků či mše svatá a odpolední u kulturního domu, kde se vystřídají kapely Kovačka, Tichá pohoda a Paradoxy, dále tu budou připraveny soutěže pro děti či ukázka hasičské výzbroje. Do oslav obce se zapojí také spolek Naše Chyšecko, který pořádá na farské zahradě divadelní představení. Od 14 hodin tu zahraje Vítězslav Marčík ml. loutkové představení Eliščiny pohádky.

ZÁLŠÍ
V sobotu v 15 hodin začne v kapličce v Zálší u Sepekova mše svatá u příležitosti opravené kaple.

KOVÁŘOV
Obec Kovářov, SDH Kovářov a parta nadšenců pořádají 
v sobotu od 14 hodin večerníčkový dětský den na návsi 
v Kovářově. Program nabídne hry, soutěže i jízdu na koni (tvrdé pečivo a jablka vítána). Chybět nebude cukrová vata, skákací hrad, opékání vuřtů ani občerstvení. Soutěžemi budou provázet postavičky z večerníčků. Vstupné se neplatí.

SVATKOVICE
Sbor dobrovolných hasičů Svatkovice – Rakov chystá na sobotu pohárovou soutěž v požárním útoku. Příjezd družstev je od 13 do 13.30 hodin a samotná soutěž začne ve 14 hodin.

ČÍŽOVÁ
V rámci čížovského kulturního léta pořádá obec vystoupení hudební skupiny French Touch. Uskuteční se v sobotu od 19 hodin ve Špejcharu. Vstupné je 50 korun.

JICKOVICE
V sobotu bude v Jickovicích od 14 hodin dětský den. Odpoledne plné her a zábavy se bude konat na hřišti.

SKÁLY
Tvořivé dílničky pro děti se konají v sobotu ve Skalách. Začátek je ve 13 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu a vyrábět se bude prázdninová loďka k zavěšení.