BERNARTICE
V sobotu 4. června se budou v Bernarticích konat oslavy 130 let SDH Bernartice. Začnou ve 13.30 hodin na hřišti u sokolovny. Na programu je slavnostní nástup hasičských družstev okrsku a členů SDH, projev starosty SDH Bernartice a starosty městyse, předání vyznamenání členům sboru i ukázky práce mladých hasičů. K tanci a poslechu zahraje Teplický drak, v průběhu odpoledne bude vystavena stará hasičská technika.

SEPEKOV
Sepekovská farnost pořádá v sobotu od 16 hodin na farní zahradě slavnost. Jedná se o posezení s hudbou a občerstvením. Vstupné je dobrovolné s možností zakoupení výherních losů, které se budou losovat v 19 hodin.

SEMICE
Tradiční součástí pouti v Semicích je již XIII. ročník Slavností piva, pořádaných SDH a Hostincem Semice. V sobotu od 15 hodin se utkají fotbalisté FC AL-KO a SK Oslov. V průběhu odpoledne návštěvníci uvidí tanečníky z TC Z.I.P. Písek a karatisty z SKP Písek. Připraveny budou zábavné soutěže pro muže i ženy a večer k tanci i poslechu zahraje českobudějovická kapela The Slackers. V neděli od 13 hodin vystoupí Písecká čtyřka, děti se mohou zúčastnit soutěží a tvořivé dílny. Dále je na programu dětský fotbalový zápas a v 15 hodin proti sobě nastoupí semické ženy a muži.

NERESTCE
Dobrovolní hasiči změří své síly v sobotu v Nerestcích při okrskovém hasičském cvičení.

RAŽICE
Příznivci folkové, trampské a country hudby se mohou těšit na 32. ročník festivalu Ražický pražec. Festival se tradičně koná první červnovou sobotu, letos tedy 4. června od 13 hodin v areálu přírodního amfiteátru v Ražicích. Vystoupí zde například Pavlína Jíšová, Stráníci, Kocábka a další.