POHOŘÍ
Drakiáda se bude konat v sobotu 3. října v Pohoří. Začne od 13 hodin na místním hřišti. Kromě pouštění draků se budou také péct špekáčky.

VARVAŽOV
V sobotu 3. října od 20 hodin se v restauraci U Hastrmana ve Varvažově koná posvícenská zábava.

BERNARTICE
Veřejný cyklokrosový závod a závod horských kol se bude v sobotu 3. října konat v Bernarticích na Posvátném. Prezence je od 12 hodin, start dětí od 13 hodin a hlavní kategorie odstartuje ve 14 hodin.

PASEKY
Prestižní hasičská událost se chystá v sobotu v Pasekách. Na louce u rybníku Starák při silnici směrem na Nuzov se uskuteční 6. ročník soutěže v požárním útoku O putovní pohár starosty obce Paseky.

ZÁHOŘÍ
V obci se o víkendu slaví michaelské posvícení. Místní organizace Českého svazu chovatelů pořádá v sobotu a v neděli tradiční výstavu drůbeže, králíků, holubů a exotického ptactva. Opět přijedou chovatelé ze St. Florianu v Rakousku. SDH Jamný připravuje na sobotní odpoledne fotbálek.

KESTŘANY
Dobrovolný svazek obcí severního Písecka a obec Kestřany pořádají v neděli 4. října cyklistickou akci Poznej svůj kraj – po stopách husitské historie. Prezence účastníků je v 10 hodin na tvrzích v Kestřanech. Doprava účastníků na místo startu je individuální. Písečtí mají sraz v 9 hodin na parkovišti u bývalé Billy, odkud se po vlastní ose přesunou do Kestřan. Parkování pro účastníky zajistili organizátoři u místa startu. Účastníci cyklistické akce mohou využít dvě trasy v délce 20 – 40 kilometrů. Značené trasy povedou po účelových a místních komunikacích a jsou vhodné pro všechny druhy kol, obě je možné ukončit v Písku nebo také v Kestřanech. Mapové podklady a itinerář tras dostane každý účastník při prezenci na startu cyklistické akce.