HREJKOVICE
V sobotu 19. září v 19 hodin jsou zváni do Hrejkovic příznivci ochotnického divadla. Komedii Jaromíra Břehovského tu uvede Spolek divadelních ochotníků Petrovice. Vstupné je pro dospělého 80 korun, děti zaplatí polovinu.

CHYŠKY
Festival doma vyrobených džemů a marmelád s grilováním selátka a hudbou chystá na neděli 20. září spolek Naše Chyšecko. Začínat se bude v 15 hodin na chyšecké návsi. „Neváhejte se pochlubit vlastními výrobky, inspirovat se, vyměnit si recepty a zadžemovat si s Tichou pohodou," vzkazují organizátoři festivalu džemů a marmelád.

OSEK
Seriál čtení a výtvarných aktivit v knihovně v Oseku pokračuje. V úterý 22. září v 16 hodin budou na programu příběhy o lesních zvířátkách – veverce.

SKÁLY
Draci ve Skalách, tentokrát s podtitulem Pán draků přijíždí, se budou konat tuto sobotu. Program začne ve 13.30 hodin tvořivým jarmarkem, kde se budou vyrábět i masky. V 15 hodin vyjde ze Skal směrem do Budičovic průvod pána draků za hudebního doprovodu. V 16.30 hodin se představí Divadlo Studna s loutkovou taškařicí a v 18 hodin vypukne pravá dračí hostina. Nebude chybět ani ohnivá podívaná v podání skupiny Hypnotica.

KESTŘANY, ZÁTAVÍ
Na hřišti v Zátaví se bude v sobotu konat nohejbalový turnaj. Začátek je ve 13 hodin.

DOLNÍ NOVOSEDLY
V sobotu v 17 hodin slavnostně otevře Okrašlovací spolek Podhorák novou moštárnu v Dolních Novosedlech. Návštěvníci tam budou moci ochutnat mošty a další produkty z jablek. Organizátoři také připravili zábavný program pro děti.

VARVAŽOV
Ve Varvažově se bude v neděli od 14 hodin konat v kapli na hřbitově mše svatá.

DRHOVLE
V sobotu se uskuteční 2. setkání rodáků a přátel obce Drhovle. Sraz je ve 13 hodin u návesní kapličky, kde bude setkání zahájeno mší svatou. Poté bude následovat odpolední program. „Protože pořadatelé nemají k dispozici některé současné adresy rodáků a zaslané pozvánky se vracejí obci zpět, zveme i touto cestou všechny rodáky a přátele obce Drhovle k účasti na setkání," řekl starosta Drhovle Jiří Bláha.