BRANICE
V pátek od 19.30 hodin se v kulturním domě v Branicích odehraje představení Dívčí válka. Komedii Františka Ringo Čecha uvedou ochotníci z Nechvalic.

PŘEŠTĚNICE
Milovníci hezkých českých písniček a zejména heligonek jsou zváni na tradiční setkání s heligonkáři a Toulavou kapelou do Přeštěnice, které se koná v neděli od 14 hodin v místním pohostinství a kulturním domě. „Vystoupí heligonkáři z blízkého i vzdáleného okolí, nebude chybět skvělá nálada, samozřejmostí pořadu je tanec a volná zábava. V rámci kulturního programu se uskuteční divácká soutěž o nejpozoruhodnějšího heligonkáře a slosování diváckých vstupenek o pěkné hudební nosiče. V průběhu přehlídky heligonkářů zahraje svůj program lidových písniček temperamentní Toulavá kapela Josefa Janouška z Rožmitálu pod Třemšínem," zve za organizátory Josef Janoušek.

HREJKOVICE
V Hrejkovicích o víkendu slaví pouť a nejen místní se mohou těšit na sobotní posezení v hrejkovické hospodě a nedělní pouťové klání.

HOROSEDLY
O víkendu se bude konat v Horosedlech pouť. V sobotu začne v 17 hodin stavění májky a od 20 hodin bude pouťová zábava s hudebním doprovodem Ríši Nováka. V neděli se pak bude konat od 14 hodin mše v kapli svatého Jana Nepomuckého.

LETY
V sobotu začne ve 12.30 hodin v Letech hasičské cvičení.

OSTROVEC
V sobotu se bude konat od 20 hodin v sále kulturního domu v Ostrovci pouťová taneční zábava, na které zahraje Johny Band Písek. Vstupné je 50 korun.

VARVAŽOV
V pátek a v sobotu se bude ve Varvažově konat jarní kolo soutěže mladých hasičů Plamen 2015.

SVUČICE
Vesnický klub připravil na sobotu ve velkém sále kulturního domu ve Svučicích od 17.30 hodin divadelní představení Dalskabáty hříšná ves v podání divadelního spolku Prácheňská scéna v Písku.

MALÉ NEPODŘICE
Sousedské odpoledne přichystali místní dobrovolní hasiči v Malých Nepodřicích za podpory vedení obce Dobev na sobotu. Setkání začne u kapličky, kde ve 14.40 hodin účastníci uctí památku padlých ve světové válce, ve 14.50 hodin představí prapor obce Dobev, v 15 hodin začne mše svatá s požehnáním nově zasazené lípy a v 16 hodin posezení s hudbou v místní klubovně.

RAŽICE
Okrsková soutěž hasičských družstev se uskuteční v sobotu v Ražicích na louce u Agrozetu. Prezence začíná v pravé poledne a soutěž bude zahájena o hodinu později. V požárním útoku se utkají muži i ženy.