BERNARTICE
Muzikálovou komedii Jiřího Janků a Petra Svojtky s hudební úpravou Ivana Hlase a Jiřího Janoucha s názvem Bedřich Smetana The Greatest Hits uvede v sobotu 18. října od 17 hodin v bernartické sokolovně ochotnický spolek Kovářovská OPONA. Vstupné je 70 korun.

NERESTCE
Posvícenské posezení plánují na pátek 17. října v Nerestcích. Pořádá ho místní sbor dobrovolných hasičů a k poslechu i tanci bude hrát kapela Relax. Začátek je ve 20 hodin.

ZÁBOŘÍ
Drakiádu chystají na tento víkend v Záboří u Protivína. Bude se konat v sobotu 18. října od 15 hodin Na vrchu. Na programu bude hodnocení délky letu i vzhledu draků.

ŠTĚTICE
Strašidelné odpoledne se uskuteční v sobotu 18. října odpoledne na statku U Dvojčat ve Štěticích. Pořádá ho občanské sdružení Štětický smíšek. Podzimní radovánky nabídnou dlabání dýní, pečení špekáčků a bramborů v ohni i pohádkové postavičky. Akce začíná ve 14 hodin.

PUTIM
Tradiční výlov Podkostelního rybníka v Putimi se uskuteční v sobotu 18. října. Pořadatelem jsou Blatenská ryba a TJ Sokol Putim. Od 7 hodin bude pro návštěvníky připraveno občerstvení, prodej ryb a rybích specialit.