BERNARTICE
Městys Bernartice chystá tradiční martinský jarmark, který se bude konat v sobotu na náměstí.
K jeho programu se připojuje i místní škola, která od 9 do 11.30 hodin připravila ve školní jídelně výstavu Z babiččiny kuchyně aneb Jak se dříve vařívalo.
Od 20 hodin bude v sokolovně posvícenská taneční zábava se skupinou Hastrmani.
Husova kaple v Bernarticích se proměnila v kulturní stánek. Od pátku tu bude připravená výstava Hravé peklo.

SEPEKOV
Sepekovská farnost pořádá v neděli od 15 hodin v kostele Jména Panny Marie varhanní koncert, který je poděkováním všem, kteří podpořili restaurování místních vzácných varhan nebo se na něm podíleli. Vystoupí Karolína Janů – soprán, Vladimír Roubal – varhany  a Jan Verner – trubka. Vstupné je volné. Na koncertu zazní skladby J. S. Bacha, F. N. Segera,  J. Haydna a dalších.

KLUKY
Ve čtvrtek pořádá ZŠ Kluky ve spolupráci s DDM Písek a Svazem žen Kluky svatomartinský lampionový průvod aneb Letos si na Martina posvítíme. Sraz účastníků je v 17 hodin před školou.

HOROSEDLY
V pátek bude v 18 hodin v hospůdce Juvena v Horosedlech beseda s Vladimírem Mikulášem, autorem knih Každý má svůj osud a Policejní úsměvy. Dozvíte se o práci u pražské policie, o ochotnickém divadle a jak se vaří v Přílepově nedělní oběd.

SVUČICE
Kulturní komise obce Mišovice pořádá v sobotu v kulturním domě ve Svučicích od 17 hodin divadelní představení pohádky O ševci Ondrovi  a komtesce Julince v podání Divadelního spolku Prácheňská scéna z Písku.

OLEŠNÁ
Rybí hody se budou konat v sobotu od 19 hodin v obecní klubovně v Olešné. Na programu bude také promítání filmu a fotografií z obecních akcí.

NERESTCE
V sobotu se bude v Nerestcích konat od 18 hodin setkání důchodců.

NEVĚZICE
Nevězický zvon pořádá v sobotu od 19.30 hodin svatomartinské hody v sále hospody U Kapličky. Na programu bude tradiční večeře, hudba v podání skupiny forte, svatomartinská tombola a milé kulturní překvapení.

ČÍŽOVÁ
Svatý Martin přijede do Čížové v pátek v 17 hodin na náves u pošty. Dětem nadělí drobné dárečky a dospělí budou moci ochutnat svatomartinská vína. Akci připravila obec společně s SDH Zlivice.

ZVÍKOVSKÉ PODHRADÍ
Nevšední zábavu přinese Svatomartinská sobota v Hotelu Zvíkov. Program začne v 17 hodin vernisáží výstavy šperků, obrazů a soch, v 19 hodin začne zábava s kapelou. Návštěvníkům se zde také představí písecká Filmová akademie Miroslava Ondříčka. Pro příznivce tajemna tu bude věštírna.

RAŽICE
Setkání seniorů se uskuteční v sobotu v obecním sále v Ražicích. Začátek je v 16 hodin a k tanci i poslechu zahraje Tomáš Brožák.

HEŘMAŇ
V Heřmani se v sobotu uskuteční výlov rybníka u Čepičků.

SKÁLY
Dědkovský ples se bude konat v sobotu večer ve Skalské hospůdce. Hrát bude Malá muzika Nauše Pepíka a pořadatelem je Spolek dědků Skály.

SLABČICE
Ve Slabčicích uvítají v sobotu svatého Martina. Sraz je v 17 hodin před kostelem sv. Josefa.

MALÉ NEPODŘICE
Místní mladí hasiči zvou v pátek od 18 hodin na lampionový průvod. Sraz je u klubovny v Malých Nepodřicích.