BILINKA
V Bilince u Bernartic se v sobotu setkají rodáci. Program začne ve 14 hodin a  jeho součástí je slavnostní vysvěcení kapličky, odhalení pamětní desky padlým v první světové válce a křest pamětní knihy obce Bilinka autorky Ireny Cejnarové. K tanci či poslechu bude hrát Evergreen band.

BERNARTICE
První ročník turnaje v křížovém mariáši se koná v sobotu v bernartické sokolovně. Turnaj, který začíná v devět hodin, spadá do Jihočeské ligy a hraje se podle jejích pravidel.

Živo bude v sobotu nejen v sokolovně, ale také v tělocvičně základní školy. Od 9.30 hodin se tu koná první ročník závodu  začínajících gymnastek Dětský sen, který pořádá oddíl moderní gymnastiky TJ Sokol Bernartice.

ZHOŘ
V sobotu se na rybníku ve Zhoři budou konat pouťové závody v loďce, večer se bude grilovat u hospody.

BOROVANY
Děti z Borovan se mohou v sobotu odpoledne těšit na dětský den. Bude se konat formou pohádkového lesa, kdy účastníci budou na jednotlivých stanovištích plnit úkoly. Startovat se bude od 15 hodin od hospody, kde bude později i cíl.

DOBEV
Dobrovolní hasiči v Dobevi pořádají v sobotu od 13 hodin nohejbal. Toto sportovní klání se bude konat v Dobevi na hřišti a hrát budou tříčlenná družstva.

PAMĚTICE
120 let trvání SDH oslaví v sobotu  v Paměticích. Začátek je ve 13 hodin. Na úvod se uskuteční průvod obcí a potom hasiči položí věnce k pomníku padlým. Následovat bude ocenění členů sboru a ukázky historické i nové techniky. Odpoledne i večer bude vyhrávat kapela Doubravanka.

DOBROŠOV
V neděli od 13 hodin se bude v Dobrošově konat soutěž mladých hasičů O pohár starosty OSH Písek a SDH Dobrošov.

OSLOV
V sobotu od 15 hodin budou slavit dobrovolní hasič v Oslově na fotbalovém hřišti 130. výročí založení sboru. Slavnostní program zahájí starostové obce a sboru, následovat bude ukázka hašení požáru nejmenšími hasiči, ukázka nové hasičské a policejní techniky. Děti se budou moci vydovádět na skákacím hradu a ti starší si budou moci zastřílet ze vzduchové pistole. Od 18 hodin bude hrát k tanci i poslechu skupina Renesance.

ZVÍKOVSKÉ PODHRADÍ
Nový zvon pro kapli svatého Václava ve Zvíkovském Podhradí bude požehnaný čestným kanovníkem Katedrální kapituly u sv. Mikuláše Karlem Vrbou v neděli při slavnostní mši v 11.15 hodin. Při slavnosti vystoupí Chrámový sbor svatého Martina Radomyšl. Poté bude zvon za asistence zvonaře Michala Votruby instalovaný do kaple.

BUDIČOVICE
Řemeslné trhy se uskuteční v sobotu od 10 hodin na návsi   v Budičovicích u Skal. Nebude chybět ukázka tradičních řemesel, prodej výrobků ruční tvorby, oblíbená dechovka 
i harmonikáři.

ŠTĚTICE
Žehnání koním se koná v sobotu od 15.30 hodin u kapličky sv. Huberta ve Štěticích. Jedná se už o pátý ročník.