Z destinačního managementu chce mít město samostatnou organizaci, jejíž působnost se rozšíří na celé Písecko. Jako nejvhodnější právní formu navrhuje společnost s ručeným omezeným, opozice by zřídila spolek. Na čtvrtečním zastupitelstvu však po obsáhlé diskuzi neprošla ani jedna z variant.

Pracovní skupina, která se transformací destinačního managementu zabývala, doporučila jako nejvhodnější právní formu společnost s ručením omezeným. „Dlouho jsme nad tím, zda zvolit spolek či s.r.o., diskutovali. Nakonec nám nejlépe vyšla s.r.o. Jediným zakladatelem by zatím bylo město Písek a ostatní by mohli spolupracovat. Ohlasy, které zatím máme, jsou kladné," uvedla vedoucí odboru školství a kultury MÚ Písek Marie Cibulková s tím, že například obce na Orlicku projevily zájem o spolupráci.

Zastupitel Ondřej Veselý nevidí s.r.o. jako vhodnou formu. „Navrhoval bych spíš zapsaný spolek," podotkl.

Písečtí zastupitelé však celkem nečekaně nepřijali žádné usnesení – ani vznik s.r.o., ani spolku. Jak tedy bude dál fungovat destinační management, který v současné době spadá pod Sladovnu? „Budeme se tím zabývat příští týden. Popravdě nás překvapilo, že návrh neprošel, ale určitě to nenecháme spát. Pravděpodobně zkusíme předložit nový návrh," konstatovala včera za odbor školství a kultury Jana Bauerová, vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu.

Do konce roku se zřejmě nic měnit nebude a destinační management bude fungovat dál v současné podobě, tedy pod Sladovnou. Celou situaci navíc komplikuje fakt, že aktuálně jediná zaměstnankyně Lucie Holá podala výpověď
a ke konci listopadu zde končí. S tím se bude muset popasovat ředitelka Sladovny Tereza Dobiášová, která má dál destinační management na starost. „Budu to muset řešit, ale popravdě jsem s touto variantou nepočítala, takže se tím teprve budu zabývat," sdělila Tereza Dobiášová.


Kancelář destinačního managementu byla zřízena v roce 2007 nejprve pod CK Saturn/ČSAD Autobusy České Budějovice a od roku 2012 funguje pod Sladovnou Písek.

Záměr osamostatnit destinační management vyplynul ze zkušeností z minulých let 
i z nové koncepce rozvoje cestovního ruchu Jihočeského kraje. Pro jeho funkčnost je podle města vhodnější forma samostatné organizace.