U vstupu do světa fantazie strážní kontrolovali, zda mají návštěvníci čistou duši, upírky zda mají děti odvahu. Loupežníci se snažili loupit, ale moc se jim to nepovedlo. Na dalším stanovišti se hledaly perly v hrachu, ale zda byly pravé, to je na zvážení. Vodník již tradičně lákal na pentličky. Dalším úkolem bylo se proplétat pavoučí sítí a ne každý to dokázal. Tradiční stanoviště bylo čertovské, kde se s pomocí pekelné váhy rozhodovalo o množství hříchů. Nejeden návštěvník tak propadl peklu. Po cestě se procházel veliký vlkodlak a vystrašené děti pak uklidnili Křemílek s Vochomůrkou. Piráti předvedli, co dovedou se šavlemi a bambitkami a Baba Jaga se snažila si uhlídat perníček před Jeníčkem a Mařenkou, ale ne vždy se jí to povedlo. Po malé ukázce vězení se malí i velcí zabavili u klaunů a ukázali, jakou mají mušku při hodu na cíl. Po zdárném ukončení celé trasy mohli své zážitky napsat do návštěvní knihy.

Akce se povedla, o čemž svědčí rekordních 1500 návštěvníků i přízeň počasí. Děti si odnesly zážitky, odpoledne pro ně bylo připraveno několik atrakcí a jako pozornosti od sponzorů dostávaly bonbóny, lízátka, nanuky, perníky a koláče. Pro dospělé pak byla připravena taneční zábava.

Poděkování patří všem dobrovolníkům, kteří se pod vedením starosty Vladimíra Macouna, zasloužili o krásné a neopakovatelné zážitky.

Autor: Jaroslava Macounová