„Letos chceme podat žádost o dotaci znovu a zkusíme to dokonce dvakrát," konstatoval starosta obce Vladimír Macoun s tím, že jednou z možností je žádost na ministerstvo pro místní rozvoj a druhou možností je žádost v rámci projektu Oranžové hřiště.

Podle starostových slov je jedno, která z možností zvítězí. „Chtěl bych, aby to vyšlo a je mi jedno, která varianta vyhraje. U Oranžového hřiště bychom nemuseli nic doplácet, takže by to bylo výhodnější. U ministerstva je sice třicetiprocentní spoluúčast, ale zase s nimi máme dobré zkušenosti," řekl starosta.

Celkové předpokládané náklady na vybudování dětského hřiště jsou dvě stě třicet tisíc korun. Pokud by nevyšla žádná z dotací, je obec rozhodnutá investovat šedesát tisíc korun připravených na financování případné spoluúčasti do nákupu aspoň několika herních prvků.
V současné době funguje jako dětské hřiště několik houpaček, které jsou v nevyhovujícím stavu a navíc na špatném místě. „Je to u cesty, což není dobré. Chtěli bychom hřiště přesunout, aby bylo lépe kryté," nastínil Vladimír Macoun. Hřiště by mělo vyrůst na zahradě domu, který je ve vlastnictví obce. Stojí naproti obecnímu úřadu.