Téměř 73 milionů korun vynaloží nemocnice z celkové investice na rekonstrukci prádelny včetně souvisejícího projektu energetických úspor. Stavba bude dokončena letos v létě a vedle stavebních úprav je její součástí také modernizace technologie prádelny a instalace fotovoltaické elektrárny, od které si nemocnice slibuje značné provozní úspory.

„Největší akci, kterou chceme zahájit, bude pavilon urgentního příjmu. I největší výdajové akce nás letos čekají ty stavební. Takřka osmatřicet milionů korun, z nichž osmadvacet uhradíme letos, bude stát rekonstrukce Interního oddělení, kterou zahájíme ve druhé polovině roku. Konkrétně lůžkové stanice INT I ve druhém patře Pavilonu E, na kterou v příštích letech naváže rekonstrukce lůžkové stanice INT III v dalším patře. Jejím cílem je vytvoření moderního prostředí pro hospitalizované pacienty, které odpovídá aktuálním hygienickým normám. Vzniknou zde dvoulůžkové a třílůžkové pokoje vybavené vlastní koupelnou se sprchovým koutem, WC a umyvadlem. Vyřešíme tím také současný problém se zázemím pro pacienty s alimentárními infekcemi, tedy nákazou, která se do těla dostává trávicím traktem,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Písek Jiří Holan.

Na náplavce u Kamenného mostu už vznikají sochy z písku.
Na náplavce u Kamenného mostu už vznikají sochy z písku. Tématem je voroplavba

Stejně jako každý rok počítá zdravotnické zařízení i letos s obnovou přístrojové techniky. Do hospodářské techniky plánuje investovat více než 26 milionů korun. „Finance jsou určeny například na další elektronizaci zdravotnických procesů v naší nemocnici. Připravujeme také nové digitální projekty v návaznosti na zaváděná opatření k posílení kybernetické ochrany. Například víceúčelovou elektronickou kartu pro zaměstnance, která bude sloužit i lékařům k podpisu eReceptů,“ řekla členka představenstva Nemocnice Písek Dana Čagánková.

Z plánovaných 150 milionů korun na letošní investice vynaloží nemocnice více než polovinu z vlastního rozpočtu. Další část pokryjí státní a evropské dotace a také Jihočeský kraj jako jediný akcionář nemocnice.

Nemocnice Písek