„S takovou účastí jsme ani původně nepočítali. Je vidět, že lidé nejsou lhostejní k lidskému neštěstí, a pokud jde 
o dobrou věc, tak se dokážou semknout," řekla manažerka fitness centra Olga Zuntová.
Na maraton speciálního cvičebního odpoledne se přišla podívat i Jana Skalická 
s malým Robinkem. „Bylo to dojemné. Většina klientů se neubránila slzám. Nejenže rodina Skalických od nás obdržela finanční příspěvek, ale Robinek dostal několik dárků od samotných návštěvníků akce. Přispět přišli i lidé do recepce, aniž by šli cvičit," zdůraznila Olga Zuntová. Sbírka peněz na malého Robina nadále pokračuje. Přispět lze i koupí charitativního kalendáře Revolution baru Písek, který je k dostání například 
v Harmony Wellness Clubu nebo v Monroe Caffé v Heydukově ulici v Písku.

Ještě nedávno Robinkovi nevadilo, že nemá vlásky, zvládal to sportovně. „Naopak, když vlásky samovolně padaly, nakládal je na korbu autíčka a považoval je za náklad," říká jeho máma Jana Skalická.
Při pobytu na onkologickém oddělení v Praze, jsou bez vlasů i ostatní děti, mu to ani nepřišlo zvláštní. „Bohužel jinde pozoruje ostatní, kteří vlasy mají a je z toho smutný. Manžel, aby byl Robinkovi oporou, si nechal vlasy ostříhat. Bylo to dojemné a láskyplné gesto," podotýká Jana Skalická.
Robinek byl naprosto zdravý tříletý kluk. O prázdninách se naučil jezdit na kole, na kolečkových bruslích, skákal na trampolíně, dováděl v bazénu . . . Den před jeho třetími narozeninami si rodiče všimli, že má neznatelně větší a tvrdší levé lýtko než pravé. Oba si mysleli, že se může jednat o otok z křeči v lýtku, kterou měl v noci. Napadlo je, že by to mohl být i cévní problém, proto šli k lékaři.
„Váš syn je velmi vážně nemocen. Jedná se o sarkom, o proces na fibule. Pravděpodobně se jedná o Ewingův sarkom," slyšeli tehdy rodiče zdrcující zprávu. „Podlomila se nám kolena. Nemohla jsem se nadechnout. V ten okamžik se nám zhroutil a zčernal celý svět," popisuje Jana Skalická.
Rodiče se dozvěděli, že tříletý chlapec musí podstoupit šest chemoterapií, pak bude následovat operace, kdy se Robinkovi odstraní lýtková kost s lýtkovým svalem a okolní tkání. Po operačním zákroku se bude nadále pokračovat s chemoterapií v kombinaci s ozařováním. Chemoterapií bude ještě osm…
„Robinek se každou chemoterapií vysloveně probojoval. Měl vysoké horečky, padaly mu vlásky, odlupovaly nehty, bolelo ho celé tělíčko a bříško. Nechtěl osm dní jíst, pít, v pusince a v krku měl velmi bolestivé afty, krvácel z konečníku, z úst, dokonce ho bolela i kůže a nechtěl, abych ho hladila. Je až neskutečné, kolik bolesti a utrpení musí tak maličké tělíčko zvládnout," říká chlapcova máma.
Celé čtyřčlenné rodině obrátila nemoc život vzhůru nohama. „Vždy jsme byli spolu a nyní jsme odděleni. Nám všem je smutno a stýská se nám. Manžel bydlí s Radímkem v Písku a my na pokoji onkologického oddělení nemocnice v Motole."
I přes zdrcující diagnózu se ale rodina nevzdala. „Pokud by se stalo to, že by osud nebyl tak příznivý, nestáli by při nás andělé strážní a rakovina se rozšiřovala, mohlo by se stát, že by Robinek přišel o nožičku a potřeboval by protézu či vozíček. I s tímto faktem jsme byli seznámeni. Toto si však zatím nechceme připouštět, věříme, že v boji s rakovinou zvítězíme. Musíme si vybojovat štěstí zpět," zdůrazňuje Jana Skalická.