V Milevsku budouve středu zastupitelé rozdělovat sportovní příspěvky moderním gymnastkám, tenistům, fotbalistům, házenkářům a Sokolu. Nejvíce peněz by měl obdržet fotbalový klub, sportovní komise mu navrhla 1,015 milionu korun a tuto částku doporučují schválit i radní.

Celkem město Milevsko na sportovní příspěvky vyčlenilo 2,551 milionu korun. „To je stejná částka jako před rokem," podotkl místostarosta Martin Třeštík. Část příspěvků a také záštity už schválili na konci ledna radní města.

Zastupitelé se na středečním  zasedání budou také zabývat půjčkami z fondu rozvoje bydlení. I letos si tak budou moci obyvatelé města za pomoci zvýhodněných půjček vylepšit bydlení. „Máme na to připraveno půl milionu korun.  S touto částkou počítá rozpočet. V případě, že zájem bude větší, zastupitelstvo rozhodne, že poskytneme víc,"  řekl starosta Zdeněk Herout.

Město Milevsko má nyní na účtu zhruba 2,5 milionu korun, to jsou peníze, které mu zaslali lidé, kteří půjčky z fondu rozvoje bydlení využívali. Tyto peníze zatím v Milevsku nemohou použít na jinou akci. To by se mělo od středy změnit. Zastupitelé budou totiž schvalovat novou vyhlášku. „Důvodem jejího vydání je to, abychom mohli použít tyto peníze na něco jiného, než je fond rozvoje bydlení," vysvětlil starosta.

Zastupitelé také budou řešit majetkové záležitosti. Tou nejzajímavější je zřejmě poslední bod, který se týká zrušení záměru na odkoupení pozemků u rybníka Bašta směrem na Přeštěnici. O pozemky v lokalitě U Střelnice se přihlásili dva zájemci. Jeden tu chtěl chovat ryby a vodní ptactvo a zrevitalizovat okolí a druhý vysázet nové stromy a produkovat biomasu. Radní zastupitelům ale doporučují záměr na prodej zrušit. „Změní se  majetkové vztahy. Rybník Bašta byl Pozemkového fondu ČR, který spravoval církevní majetek, a teď asi bude rybník navrácen církvi, takže bychom neradi udělali nějakou chybu," konstatoval starosta Zdeněk Herout. Pokud zastupitelé záměr na prodej zruší, radní by se poté měli zabývat záměrem na pronájem pozemků.

Zasedání začíná jako obvykle v 17 hodin a koná se v domě kultury.