Nejúspěšnější sportovci Písecka byli vyhlášeni v několika kategoriích, a to děti do patnácti let, mládež od 16 do 20 let, dospělí, kolektivy mládež do 18 let, kolektivy dospělí, trenér, osobnost a cena čtenářů Deníku. Kromě poslední zmíněné o výsledcích rozhodl výkonný výbor Okresního sdružení České unie sportu v Písku. O ceně Deníku rozhodli čtenáři prostřednictvím webového hlasování.

Kategorii dětí do patnácti let vyhrál úspěšný písecký plavec Jan Jehlík, který se loni stal mistrem republiky a reprezentoval Jihočeský kraj na Letní olympiádě dětí a mládeže v Olomouci. Na druhém místě se umístila Kateřina Nováková z SKP karate Písek, reprezentantka ČR na mezinárodní světové lize mládeže v Limassolu na Kypru, kde vybojovala bronz mezi 63 závodnicemi ze 23 zemí. Třetí příčku obsadil všestranný chyšecký atlet Matěj Bouška, reprezentant Jihočeského kraje v kategorii mladších žáků.

V kategorii mládež od 16 do 20 let zvítězil Jakub Žlábek z SKP karate Písek, mistr České republiky a reprezentant na Mistrovství Evropy. Medaile vybojoval i na mezinárodních turnajích WKF v Polsku či Maďarsku. Druhé místo obsadila házenkářka Anna Kocová z TJ Sokol Písek, reprezentantka ČR na otevřeném Mistrovství Evropy ve Švédsku a nejlepší střelkyně družstva. Třetí místo získal kestřanský fotbalista Štěpán Keclík, hráč krajského výběru nejlepších dorostenců Jihočeského krajského fotbalového svazu a nejlepší střelec okresní soutěže dorostu okresu Písek.

Je rozhodnuto. Víme, které pobočky zruší Česká pošta na Písecku

Kategorii dospělých ovládl písecký hasič Michal Brousil, mistr světa v nejtvrdším hasičském sportu na Světových hasičských hrách v disciplíně TFA, který v roce 2022 v Lisabonu obhájil svůj první titul mistra světa z roku 2019 v individuálním závodě. Vyhrál zde také v páce na pravou i levou ruku. Druhé místo obsadil chyšecký běžec - veterán Pavel Novotný, účastník a několikanásobný vítěz v běhu veteránů běžeckých závodů na okresní i krajské úrovni a reprezentant ČR v kategorii veteránů na Mistrovství Evropy v běhu na 10 km. Třetí mezi dospělými je písecká házenkářka Iveta Korešová, hráčka české reprezentace házené žen, kapitánka týmu TJ Sokol Písek a nelepší střelkyně Mol Ligy žen.

Mezi kolektivy mládeže do 18 let byl nejúspěšnější oddíl basketbalu Sršni U 17 TJ Sokol Písek, vítěz basketbalové Extraligy dorostu U17 v sezoně 2021/2022. Na turnajích středoevropské ligy mládeže CEYBL se umístili na prvních místech. Druhou příčku obsadily starší žákyně TJ Sokol Písek z oddílu házené, vítězky Jihočeské ligy starších žaček, které vyhrály všech 10 zápasů. Třetí místo mají florbalisté - junioři FBC Došwich Milevsko. Tým hraje nejvyšší celostátní soutěž své kategorie, v současné době na druhé pozici tabulky 1. ligy.

Vernisáž obřích pískových soch na náplavce řeky Otavy v roce 2022.
Pískoviště se letos nechá inspirovat antikou. Nebudou chybět sochy či dračí lodě

Také kolektivy dospělých ovládli písečtí basketbalisté. Sršni muži A v sezoně 2021/2022 vybojovali celkově druhé místo 1. Ligy basketbalu mužů, jsou osmifinalisty Českého poháru vyřazeným mistrem ČR ERA Basketbal Nymburk. Druhé místo získaly házenkářky TJ Sokol Písek, které obsadily v podzimní části MOL LIGY 6. místo této mezinárodní soutěže, v soutěži FINAL 4 Českého poháru skončily na 4. místě a v EHG European Cupu postoupil tým do osmifinále. Třetí jsou milevští florbalisté - muži. Tým hrál v sezoně 2021/2022 v celostátní soutěži divizi a skončil těsně pod hranou play-off o Národní ligu.