Překvapilo vás, že v zastupitelstvu už žádná jiná žena nebude?
Musím se přiznat, že jsem nebyla první, která by si toho všimla. Nesledovala jsem se to. Popravě řečeno jsem docela překvapená byla, i když jsem věděla, že už nekandiduje doktorka Miroslava Pučelíková a Ivana Stráská, které by se, myslím, určitě do zastupitelstva dostaly.

Je škoda, že nebude v zastupitelstvu více žen?
Nedokáži to posoudit. Nejsem typ, který by byl pro nějaké kvóty a který by říkal, že by mělo být určeno, kde mají být ženy a kde muži. Nikdy jsem se nesetkala s tím, že to, že jsem žena, by bylo nějakou nevýhodou, že bych byla diskriminovaná.

Žádná z devíti stran nebo hnutí, které kandidovaly v Milevsku, neměly jako jedničku ženu a vysoko na kandidátkách bylo žen docela málo.

Ženy tady o politiku zájem nemají?
Možné to je. Možná, že tomu nevěnují takové úsilí jako muži. Nedokáži to posoudit.

Spíše bych řekla, že je to i tím, že se ženy neangažují na místní úrovni v organizacích a potom ani nejsou v čele kandidátek.
V ODS, řekla bych, žen bylo docela dost. Na prvních třech místech na kandidátce byli Zdeněk Herout, Zdeněk Hobzek, Jaroslav Peták, ti v ODS pracují, jedná se předsedu, místopředsedu a podobně.

Co vás vedlo k tomu, že jste opět šla do voleb?
Nevím, jestli jsem v zastupitelstvu byla přínosem, nebo ne, to musí posoudit jiní, ale už to, že pracuji ve škole, tak snad přehled o dění ve městě mám. Byla jsem oslovena, abych kandidovala. Minule, když jsem byla zvolena, tak pro mě bylo poctou, že mi lidé dali hodně preferenčních hlasů. Mám pocit, že před čtyřmi lety jsem šla že třináctého místa na třetí, a poté jsem chtěla v práci pokračovat. Při tvoření kandidátky mě dali poměrně vysoko, nejsem straník.