Jednak je k tomu vede ztráta bonusu u pojišťovny, mnozí pak také nemají čisté svědomí v souvislosti s požitím alkoholu před jízdou.

V současné době dopravní policisté žádají veřejnost o spoluprácu při hledání čtyřech viníků dopravních nehod.

K první došlo v pondělí 2. července třicet minut před polednem ve Smetanově Lhotě, kde nezjištěný nákladní automobil při jízdě od obce Ostrovce poškodil střechu domu čp. 76. Vůz zachycením korby o střechu rozbil několik střešních tašek a z místa ujel.

V sobotu 7. července naboural v Čimelicích mezi čtrnáctou a šestnáctou hodinou na parkovišti u restaurace Na Knížecí nezjištěný vůz do boku automobilu Škoda Octavia.

V neděli 15. července, deset minut po dvacáté hodině, jel neznámý řidič se zeleným vozem, pravděpodobně VW Transporter, po silnici od Písku na Protivín. Nedaleko Písku na rovném úseku z nezjištěné příčiny narazil svým předkem do levé zadní části před ním jedoucího automobilu Škoda Felicia a bez zastavení pokračoval v jízdě ve směru na Protivín.

U čvrtého případu pak jde o objasnění nehody, která se stala v Milevsku v Masarykově ulici v pondělí 16. srpna v 16 hodin. Za křižovatkou u polikliniky se střetl cyklista s osobním vozem Ford Galaxy.

Policisté žádají případné svědky nehod, aby se přihlásili buď osobně, nebo na telefonním čísle 974 235 111 a pomohli tak k jejich objasnění či dopadení viníků.