Bezvládně visící tělo vypadalo velmi reálně. "Pod mostem jsme ještě na siluetu svítili čelovkou. Byla oblečená do tmavého oblečení včetně bot a částečně byl vidět i obličej," popisuje Lukáš. Okamžitě s kamarádem zavolali na linku 158 a ptali se operátorky, jestli nemůže jít o nějakou recesi. Odpověděla, že nemají nic hlášeného a k železničnímu mostu proto ihned vyrazili policisté spolu s hasiči. Oba rybáři mezitím pokračovali v chytání a čekali na příjezd policie.

"Po chvíli se na skále objevila světla od první hlídky a za chvíli další. Pak nám policie volala, že se zřejmě opravdu jedná o člověka a že na místě u mostu stojí zelená Felicie," vzpomíná rybář a dodává, že ho napadaly v tu chvíli různé věci. "Člověk má zvláštní pocit. Kouká se na postavu a přemýšlí, jak složitě musel jít za smrtí a proč si vzal život. Napadlo nás, že se na nás musel dotyčný dívat, když skákal. Ale jsme pohodáři a snažili jsme se tu zvláštní atmosféru rozbít vtípky," vypráví Lukáš.

Záchranná akce trvala přibližně čtyři hodiny. "Na místo vyjížděli policisté i hasiči a dispečink Českých drah zpomalil vlaky, které měly místem dle jízdního řádů ještě večer projíždět. Místo je obtížně přístupné, k osobě se dostali až lezci," uvedla k zásahu písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová. Když se údajného oběšence podařilo policistům a hasičům vytáhnout, zjistili, že jde jen o figurínu. Snaha přibližně dvacítky zasahujících tak byla zbytečná.

Rybáři se přitom kolem mostu pohybovali celý den a vědí jistě, že tam figurína nevisela. "Celý den jsme zaváželi a nic neviděli. Jen turisty na mostě a dva horolezce, kteří slaňovali a lezli po pilíři na protějším břehu. Kolega zavážel ještě kolem šesté a na mostě nic nebylo. Já vyjel před osmou hodinou a to už se tam figurína houpala," vzpomíná rybář.

O trestu pro autora hloupého žertu má jasno. "Každá legrace něco stojí. Proto bych nechal dotyčného výjezd pouze zaplatit, bez jakéhokoliv dalšího postihu," uzavírá Lukáš. Policisté po neznámém vtipálkovi, který na železniční most figurínu ženy pověsil, stále pátrají.