Tehdy se zastupitelstvo nájemným zabývalo. Předseda finančního výboru Miroslav Doubek ho seznámil s kontrolou smluv a výší nájmu. „Firmě Domita nájemné snížíte, v pořádku, ale musíte za to něco požadovat, třeba úpravy v obchodě, aby se snížení vyplatilo i městu," dodal obyvatel města Koliha.

Podle starosty Zdeňka Herouta peníze z hospodářské činnosti města, kam patří i finance z nájemného, Milevsko investuje do oprav domů, fasád nebo do výměny oken. „Výše částky na investice do městských nemovitostí je závislá na rozhodnutí zastupitelstva, které schvaluje rozpočet. Pokud na opravy budov bude jedna koruna, opravíme je za jednu korunu. Pokud to bude deset milionů, tak do oprav investujeme deset milionů korun," poznamenal starosta.

I Miloslav Buřil, který si od města pronajímá prostory na starém sídlišti, v nichž provozuje koloniál, si myslí, že město do objektu neinvestuje. „Peníze do toho dávám já. Ve smlouvě mám, že si drobné úpravy budu hradit na své náklady," řekl podnikatel Buřil, který zároveň upozornil na snižující se tržby. Na svědomí je mají dva supermarkety, které se nacházejí několik set metrů od jeho obchodu. „Když mi zvýšíte nájemné, tak se na to vykašlu a půjdu odsud," dodal Buřil.

V rozpravě o výši nájemného zastupitelé Marie Jelenová, Jaroslav Peták nebo Jitka Kofroňová upozornili na to, že by město mělo výši nájmu vyhodnocovat individuálně. „Nemůžeme srovnávat cenu v Dmýšticích s Milevskem," řekl Peták.

Jak ale zdůraznil starosta Herout, účelem kontroly nebylo zvyšování nájmu, ale zmapování smluv za pronájem nebytových prostor. „Ceny za pronájem se nedají srovnávat, protože smlouvy vznikaly v jiné době, na jiných základech," uvedl starosta, podle kterého město může regulovat to, co se v Milevsku bude prodávat.